Nowy numer 21/2023 Archiwum

Co w numerze? #16

- Stanowimy tylko kropelkę w całym systemie. Największą pracę wykonują tam pielęgniarki i lekarze - zastrzegają klerycy, którzy zostali wolontariuszami w szpitalu tymczasowym w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. W najnowszym numerze "Gościa" piszemy o posłudze kleryków WŚSD i akcji oazy, która niesie otuchę pacjentom.

Ponad 500 kartek z wyrazami wsparcia trafiło do chorych na COVID-19 w śląskich szpitalach. - Nadsyłali je ludzie z całej Polski, z Gdańska, Bydgoszczy, Warszawy i wielu innych miast - wymienia ks. Waldemar Maciejewski, moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie. Każdy, kto przygotował kartkę, modli się też za chorego, który ją otrzymał. O szczegółach akcji przeczytasz w artykule "Kartki z modlitwą".

O doświadczeniu pomocy i uśmiechu, który widać zza maski, opowiedzieli nam klerycy Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego. Alumni są wolontariuszami w szpitalu tymczasowym w MCK.

- Jeden ma więcej brzucha, a drugi włosów - śmieje się ks. Mateusz. Jego zdaniem, on jest tym, który ma więcej brzucha, ale pewnie nikt inny by tak o nim nie powiedział. Tak rozpoczyna się historia o posłudze dwóch księży z archidiecezji katowickiej na Ukrainie. Księża Łukasz i Mateusz Grochla są bliźniakami, którzy niosą słowo za wschodnią granicą Polski. "Ukraińcy farorze" to fascynujące spojrzenie na odradzający się Kościół.

Oprócz tego w najnowszym numerze relacjonujemy wyjątkowe spotkanie w katedrze katowickiej - Emaus Domowego Kościoła i odwiedzamy parafię św. Wojciecha w Radzionkowie.

Numer 16. "Gościa Niedzielnego" z "Gościem Katowickim" jest już dostępny w sprzedaży w parafiach, punktach stacjonarnych oraz w e-wydaniu (uwaga - przed zakupem wybierz dodatek katowicki w górnym lewym rogu strony - po kliknięciu w napis "Gość wydanie główne").

Przegląd Gościa Katowickiego

Przegląd wydania ogólnego

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast