Nowy numer 37/2021 Archiwum

Co w numerze? #5

Kiedy do sal weszli pracownicy w strojach ochronnych przypominający astronautów, niepełnosprawni mieszkańcy DPS-u w Knurowie myśleli, że wybuchła wojna. Wspominamy też ś.p. prof. Franciszka Kokota, który prawie codziennie uczestniczył w Mszy świętej. Nr 5 "Gościa Katowickiego" już w wydaniu papierowym i elektronicznym!

Koronawirus z furią uderzył w caritasowski Dom Pomocy Społecznej w Knurowie w listopadzie 2020 roku. Gdy ludzie w ubraniach ochronnych, przypominający astronautów, weszli do sal domu pomocy społecznej w Knurowie, niepełnosprawni mieszkańcy byli przestraszeni. Myśleli, że wybuchła wojna. O tym w tekście "Bitwa z wirusem".

Byliśmy na Mszy żałobnej za ś.p. prof. Franciszka Kokota. Ten wybitny nefrolog prawie codziennie uczestniczył w Mszy św. - w kościele mariackim w Katowiach. Co roku w maju stał też wśród "chopów" w Piekarach, witając Matkę Bożą. Wspominamy go w tekście "Ktoś obok mnie".

W nr 5 Gościa Katowickiego przeczytasz też wywiad z ks. Wojciechem Bartoszkiem, który pomaga w szpitalu covidowym w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach - tekst "Dobro w cierpieniu". Jest też fotoreportaż z covidowego oddziału szpitala elżbietanek w Kato.

Nowy numer "Gościa Niedzielnego" na 7 lutego już jest w sprzedaży w parafiach, punktach stacjonarnych oraz w e-wydaniu (przed zakupem wybierz dodatek katowicki w górnym lewym rogu strony).

Przegląd Gościa Katowickiego

Przegląd głównego wydania

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama