Nowy numer 48/2023 Archiwum

Prosimy: nic o nas bez nas

Abp Wiktor Skworc do pielgrzymów w sanktuarium Matki Bożej Piekarskiej: Unikajmy wszyscy siedmiu grzechów głównych naszych czasów.

Witam Samorządy – zwłaszcza reprezentantów miast i gmin, które już po raz ósmy włączają się w Metropolitalne Święto Rodziny. W tym roku odbywa się ono pod hasłem „Rodzina – Gościnny Dom”.

Pozdrawiam szczególnie tych duchownych, którzy na piekarskim wzgórzu już od wczesnych godzin rannych – realizując hasło obecnego roku duszpasterskiego: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” – jednoczą nas z Bogiem, udzielając sakramentu pokuty.

Pozdrawiam pracodawców, których rolę i zaangażowanie trzeba dziś szczególnie docenić, wszak prowadząc działalność gospodarczą utrzymują i tworzą miejsca pracy. Witam także Was, ludzi ciężkiej pracy fizycznej i umysłowej. Witam gości z całej Polski i z zagranicy, witam wszystkich i każdego z Was!

W waszym imieniu witam i pozdrawiam tych, którzy łączą się z nami za pośrednictwem radia (Radia eM, Polskiego Radia Katowice, Radia Piekary)
i telewizji (Polonia, TVP Katowice i TVP Info); pozdrawiam zwłaszcza chorych i osoby w podeszłym wieku, pozdrawiam naszych rodaków na wszystkich kontynentach świata!

Chcemy podczas Eucharystii pamiętać o pielgrzymach, którzy dotarli już do „mety wieczności”. Wśród nich są m.in.: pan Norbert z parafii św. Floriana
w Chorzowie, który dwa lata temu obchodził 65. rocznicę swojego pielgrzymowania do Piekar oraz zmarły w tym roku duszpasterskim pan Jan,
z parafii NSPJ w Chorzowie Batorym, który w zeszłym roku pielgrzymował pieszo do Piekarskiej Pani po raz 70. Prośmy dla wszystkich zmarłych pielgrzymów piekarskich pełną pokoju wieczność.

« 1 2 3 4 5 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy