Nowy numer 15/2024 Archiwum

KIK zabiera głos w sprawie gender

Niedawne wydarzenia wprowadzające ideologię gender do przedszkola w Rybniku-Chwałowicach zaniepokoiły członków Klubów Inteligencji Katolickiej z południowego regionu Polski.

Na spotkaniu, które miało miejsce 30 listopada w Katowicach przedstawili swoje stanowisko w tej sprawie. W oświadczeniu czytamy, że "wychowanie seksualne" wprowadzane do przedszkoli i szkół pod patronatem ONZ, WHO i UE prowadzi do "deprawacji dzieci i młodzieży".

Członkowie KIK, powołując się na Kartę Praw Rodziny, podkreślają znaczenie małżeństwa jako sakramentalnego związku kobiety i mężczyzny otwartego na przekazywanie życia. Zaznaczają jednocześnie, że rodzina jest związkiem naturalnym, pierwotnym w stosunku do państwa, posiadającym swoje własne, niezbywalne prawa.

Podkreślają także prawo i pierwszeństwo rodziców do wychowywania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami religijnymi oraz moralnymi. "Rodzice mają prawo do tego, że ich dzieci nie będą musiały uczęszczać do szkół, które nie zgadzają się z ich własnymi przekonaniami moralnymi i religijnymi. W szczególności wychowanie seksualne, stanowiące podstawowe prawo rodziców, winno dokonywać się zawsze pod ich troskliwym kierunkiem, zarówno w domu, jak i w wybranych i kontrolowanych przez nich ośrodkach wychowawczych" – wyjaśniają.

Pełny tekst oświadczenia na następnej stronie

Przeczytaj także:

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy