Nowy numer 3/2019 Archiwum

KIK zabiera głos w sprawie gender

Niedawne wydarzenia wprowadzające ideologię gender do przedszkola w Rybniku-Chwałowicach zaniepokoiły członków Klubów Inteligencji Katolickiej z południowego regionu Polski.

Na spotkaniu, które miało miejsce 30 listopada w Katowicach przedstawili swoje stanowisko w tej sprawie. W oświadczeniu czytamy, że "wychowanie seksualne" wprowadzane do przedszkoli i szkół pod patronatem ONZ, WHO i UE prowadzi do "deprawacji dzieci i młodzieży".

Członkowie KIK, powołując się na Kartę Praw Rodziny, podkreślają znaczenie małżeństwa jako sakramentalnego związku kobiety i mężczyzny otwartego na przekazywanie życia. Zaznaczają jednocześnie, że rodzina jest związkiem naturalnym, pierwotnym w stosunku do państwa, posiadającym swoje własne, niezbywalne prawa.

Podkreślają także prawo i pierwszeństwo rodziców do wychowywania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami religijnymi oraz moralnymi. "Rodzice mają prawo do tego, że ich dzieci nie będą musiały uczęszczać do szkół, które nie zgadzają się z ich własnymi przekonaniami moralnymi i religijnymi. W szczególności wychowanie seksualne, stanowiące podstawowe prawo rodziców, winno dokonywać się zawsze pod ich troskliwym kierunkiem, zarówno w domu, jak i w wybranych i kontrolowanych przez nich ośrodkach wychowawczych" – wyjaśniają.

Pełny tekst oświadczenia na następnej stronie

Przeczytaj także:

« 1 2 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy