Nowy numer 28/2018 Archiwum
 • Stefan1
  15.07.2017 18:03
  Ja i to genau je to, autonomio dlo ŚLONSKA i łodwalynie sie łod faszystowskiego PIS'u. Jyno to niy wszystko, potym muszymy ludziom richtig uświadomić co kościoł, tyn za kierym łongiś my szli wszyndy teroz zrobioł sie czerwony jak komunisty łod Kaczyńskiego i na nos już niy patrzy jyno na to co ukradnie z naszych podatkow. Wtedy bydymy mieli my Ślonzek nasz a porzondnych ksiynży sprowadzymy sie z Niymiec czy inkszych stron Europy. Odbudujymy nasz Ślonzek taki jakim boł piyrwy nim komuchy tu przylazły. A teroz chpy raus ze PIS z Polski, raus z tymi kiere nom Ślonzokom wolność i demokracyjo bierom.
  • brunero
   17.07.2017 02:13
   Człowiek chce robić jakieś czystki etniczne wśród księży, jakieś raus wobec Polaków, a wydawca portalu GN nie reaguje????
   doceń 2
 • MarcinB-om
  15.07.2017 21:13
  Cóż następna partia która gdzieś znalazła swoje pole ideowe i na tym chcę się paru polityków dorobić. Realność i sens autonomii to są mrzonki i demagogia. Gdyby na ten pomysł spojrzeć chłodnym okiem najpierw trzeba zapytać o jakiej autonomii mówimy?, bo sama 'autonomia' to pojęcie tak szerokie że dyskusja na temat chcemy czy nie autonomii bez przedstawienia jej ram jest z gruntu śmieszna i obraża mój przeciętny intelekt. Później jeżeli przyjmiemy hołdowaną autonomię z roku 1922 gdzie nauczycielki miały nakaz prawny dochowywać celibatu, pomyślmy uczciwie co ma wpływ na region?, podejmowane decyzje czy miejsce skąd są one podejmowane?, skoro mają wpływ podejmowane decyzje co chyba jest oczywiste, to dlaczego mamy przyjąć że politycy z Wiejskiej w Warszawie podejmują gorsze decyzje aniżeli ci z ulicy Ligonia w Katowicach?. Czysta mrzonka że ci z Katowic są 'lepsi' bo są z Katowic i okolic. Zresztą widać jak świetnie zarządzają gospodarze regionu za modernizację Stadionu Śląskiego, za modernizację której byli w 100% odpowiedzialni. Mam tylko nadzieję jako Bytomianin że ta partia skończy jak Ruch Palikota.
  • NieboszkaPolska
   16.07.2017 08:35
   Ten z Katowic, będzie lepszy od tego Warszawy, jeśli będzie rozliczany przez wyborców. Obecnie trwa parada piękności przed centralą i strach co zrobić żeby się nie narazić, bo miejsca na liście nie będzie. Nowoczesna Europa dzieli swoimi wypracowanymi środkami, głównie z podatku VAT, czego w Polsce nie ma w ogóle. Wspomniany Stadion Śląski to łańcuszek, polskiego nieudacznictwa, niestety początek tej tragedii to polityczne wykluczenie, tego stadionu z EURO 2012. Który stadion, po Warszawie naturalnie powinien być stadionem EURO ? Jednak w Polsce wszystko można zniszczyć i pogrzebać, niestety, patrząc li tylko na koniec własnego nosa. EURO na Stadionie Śląskim to była naturalna klei rzeczy i przyzwoitość. Przyzwoitości w Polsce brakuje najbardziej.
   • MarcinB-om
    16.07.2017 08:45
    Jeśli polityk jest rozliczany przez wyborcę to co za różnica skąd polityk pochodzi i gdzie podejmuje decyzje?, to co piszesz to jest mrzonka. Oczywiście autonomiści w swojej partii list nie będą posiadać, i tam żaden polityk nie będzie drżeć by nie otrzymać miejsca na liście, to co piszesz to jest mrzonka. Który stadion powinien być naturalnie stadionem na Euro?, gotowy, a Śląski będzie gotowy 5 lat po Euro. Poza tym cóż to za myślenie że Śląskiemu należało się miejsce na Euro, z takim myśleniem nie dziwota że ten stadion regionalni politycy modernizowali 5 lat. Przyzwoitości to brakuje komuś kto mówi o "polskiej tłuszczy", a kto tak mówił pewnie wiesz.
    doceń 4
    0
  • NieboszkaPolska
   16.07.2017 10:17
   Stadiony na EURO ( z budżetu centralnego) były nagrodą i promocją. Komu więc, jak nie regionowi który zaraz po mazowieckim najwięcej wkłada do PKB się należało ? Gdyby stadion śląski nie był ostatnim rezerwowym, na 100 % byłby gotowy. Dziwi taka opinia bytomianina. Bytom podobnie jak Stadion Śląski miał pecha , w tym konkretnym przypadku do Polski. Moja oma, urodzona w Katowicach, jadąc do Bytonia ( tak godała) , mówiła że jedzie do miasta. Zapewne dlatego, że gdy Bytom był bogaty i wielki Katowice to było miasteczko. Ja patrząc na Bytom - zadaję sobie pytanie coście złodzieje i nieudacznicy zrobili z takim skarbem, z tą architekturą. Ktoś powie, że Gliwice miały podobnie i się obroniły. Jednak Bytom z jednej strony został przesadnie zaludniony, tkanką obcą, dodatkowo po wojnie sztucznie skłócaną z autochtonami to jeszcze podkopany dokładnie. W obecnej chwili ani Burmistrz Nowego Jorku Giuliani, ani były Nadburmistrz Bytomia Georg Bruning nie byli by w stanie wiele zrobić. Bytom podobnie jak Stadion Śląski został uwalony politycznie. Jeśli chodzi o "polską tłuszczę" widzę ją codziennie na ulicy i w TV. wczoraj np., wracając z marszu przedstawiciel "pt", krzyknął za mną - "Śląsk jest Polski", cokolwiek chciał wykrzyczeć nie wiem, mógł też wydobyć z siebie że krew jest czerwona. Gdybym miał odrobinę pewności że ten krzyczący przedstawiciel , ma cokolwiek poza sianem w głowie - zaproponowałbym zwrócenie się do MSZ by upomniały władze Czeskiej Republiki o zwrot Opavy i części Ostrawy .
   • MarcinB-om
    16.07.2017 11:34
    Przede wszystkim zacznijmy od początku, miasta organizujące Euro wybierała ... UEFA. To tyle. A czemu Bytom wygląda jak wygląda?, bo ludzie wybrali Balcerowicza i PO.
    doceń 4
    0
   • NieboszkaPolska
    16.07.2017 19:31
    Dawno tak płaskiego posta nie czytałem. UEFA i Wina Tuska. Daremny futer. Cało dyskusja o kant ....rozbić, skoro argumenty mówią co innego- tym gorzej dla argumentów :)
    doceń 1
    0
   • MarcinB-om
    17.07.2017 16:48
    A co płytkiego jest w stwierdzeniu faktu że to UEFA podejmowała decyzje w sprawie wyboru miast organizatorów, bo nie rozumiem?. A czy płytkie jest stwierdzenie że to tak zwana restrukturyzacja przemysłu czyli zwolnienie 60 tysięcy Bytomian to płytki powód?, no ja mam zgoła inne zdanie. W latach 90 Pan Balcerowicz zabił to miasto, PO kontynuowała politykę prywaty, a to spowodowało że 60 tysięcy mieszkańców Bytomia nie miało pracy. Bezrobocie było skutkiem rozrastających się problemów socjalnych, eksmisji, i potem politycy PO i następcy tak zwani 'regionalni' politycy którzy mają być ponoć gwarantem sukcesu wpadli na kolejny genialny pomysł, czyli utworzenie getta w Bobrku, bo gdzie eksmitować dłużników, do nowych bloków czy do kamienic gdzie toaleta jest na klatce schodowej?. I tak z przemysłowego miasta zrobiono ruinę.Ja widzę winę Balcerowicza i Tuska za to jak dziś wygląda Bytom, bo to jest głównie ich wina, i wina regionalnych polityków którzy nic nie potrafią dla tego miasta zrobić, choć mają prezydenta i większą w RM. Ale ponoć to że politycy pochodzą stąd jest gwarantem sukcesu regionu. Mrzonka.
    doceń 3
    0
 • NieboszkaPolska
  16.07.2017 08:25
  Ten marsz to super idea. Idą radośni ludzie, całymi rodzinami i co może dziwić są za czymś. To coś, to dobre co już było i co sprawdza się w Europie, w tej samej Europie w której podobno Polacy są ważnym ogniwem. Europie, w której kuszą Polaków, poziom i jakość życia. Dziwi zatem fakt, że warsiawscy politycy od prawa do lewa ciągną ku wzorcom Łukaszenki i Putina. Wielu Polaków, nawet nie wie i nie chce wiedzieć że regiony autonomiczne są we Włoszech, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, o Niemczech i Austrii nie wspominam bo to kraje federalne, gdzie każdy land (Niemcy), kraj (Austia) tworzą osobny twór w którym prawo szyje się na lokalne potrzeby. Czy ktoś słyszał, by Tyrol, Westwalia, Trentino czy Navara chciały się odłączyć od kolejno Austrii, Niemiec,Włoch czy Hiszpanii ? Obawy przed samorządnością to po pierwsze niski poziom wiedzy Polaków, po drugie obawa przed oderwaniem od koryta centralnych niedouczonych pseudo polityków.
  • MarcinB-om
   16.07.2017 08:38
   Trochę nietrafiony przykład z tym Putinem, bo Rosja jest federacją, gdzie bywają regiony z dodatkowymi językami urzędowymi, więc akurat pod tym względem autonomiści chce nas upodobnić do Rosji Putina.
   doceń 0
 • NieboszkaPolska
  16.07.2017 10:25
  Zapewne słowo klucz poprzedniego posta to "trochę". Autonomiści mają pewną świadomość odmienności kultowej i historycznej regionu, jednak podstawowym założeniem jest zmiana polityki fiskalnej i korzystania w regionie z części wypracowanych środków. Przeciwnie do obecnej sytuacji, gdzie wszystko następuje " po uważaniu" i po linii partyjnej. Taka sytuacji to nie domena "dobrej zmiany" lecz każdej dotychczasowej władzy która ma głębokie geny zaboru rosyjskiego. Zresztą autonomiści nie chcą niczego nowego - chcą tylko tego co części Górnego Śląska w blasku fleszy bez żadnych nacisków dała POLSKA
  • brunero
   17.07.2017 08:52
   Człowieku, tu o żadną politykę fiskalną nie chodzi. Tu chodzi o to, że przyjdą tacy jak Stefan1 i zrobią czystki etniczne.
   • NieboszkaPolska
    17.07.2017 15:26
    Brunero, jak widzisz wszędzie czystki, udaj się niezwłocznie do specjalisty. Dyskusja na argumenty , nie ma żadnego sensu z Tobą. Powrotu do zdrowia serdecznie życzę.
    doceń 0
    0
   • brunero
    17.07.2017 17:45
    Prymitywne zabiegi retoryczne. Przypisywanie kwantyfikatora "wszędzie" i wysyłanie interlokutora do lekarza. Trudno niżej upaść. Proszę moderację o interwencję.
    doceń 1
    0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zobacz także

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma