Nowy numer 30/2021 Archiwum

Co w numerze? #24

Metropolita katowicki wręczył dekrety dla proboszczów i administratorów parafii. Posługę w nowych miejscach rozpoczną od 1 sierpnia. W najnowszym wydaniu "Gościa" publikujemy listę parafii, w których nastąpią zmiany.

Istnieje jednak też pogląd, że ta zmiana, dokonana z powodów ideologicznych, paradoksalnie pod względem architektonicznym wyszła tej wielkiej świątyni... na plus. Mowa oczywiście o obniżeniu kopuły katowickiej katedry. W najnowszym numerze Przemysław Kucharczack przypomina kolejne karty historii najważniejszej świątyni archidiecezji. Więcej w tekście "Krzyż nad Stalinogrodem".

W 24. numerze "Gościa Katowickiego" piszemy także o trzech franciszkanach i cystersie, którzy przyjęli święcenia prezbiteratu z rąk abp. Wiktora Skworca oraz trzech braciach mniejszych, którzy otrzymali święcenia diakonatu. Ich sylwetki przybliżamy w tekście "Serca ojców".

O skarbie, jakim dla wspólnoty są diakoni stali i o pięciu kandydatach, którzy w najbliższym czasie przyjmą święcenia, również dowiedzą się nasi czytelnicy z najnowszego wydania "Gościa Katowickiego". Zamieściliśmy również czytelną tabelę z datami i miejscami kolejnych święceń.

W cyklu 100 na 100 odwiedzamy natomiast parafię z katowickiego Wełnowca.

Numer 24. "Gościa Niedzielnego" z "Gościem Katowickim" jest już dostępny w sprzedaży w parafiach, punktach stacjonarnych oraz w e-wydaniu (uwaga - przed zakupem wybierz dodatek katowicki w górnym lewym rogu strony - po kliknięciu w napis "Gość wydanie główne").

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama