Nowy numer 15/2024 Archiwum

Co w numerze? #15

Edyta widziała, jak w szpitalu w Rudzie inne matki wcześniaków, odcięte od mężów i innych bliskich, płaczą na korytarzach. Skrzyknęła je. Spotykają się teraz w kaplicy na adoracji, razem śpiewają i modlą się spontanicznie. M.in. o nich w nr. 15 "Gościa Katowickiego".

Edyta jest mamą przedwcześnie urodzonej Alicji. W szpitalu w Rudzie Śl. widziała, jak inne matki wcześniaków, odcięte na tygodnie i miesiące od mężów i innych bliskich, płaczą na korytarzach po wyjściu z OIOM-u czy sal swoich dzieci. Skrzyknęła więc te kobiety. Matki spotykają się teraz w kaplicy na adorowaniu Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Śpiewają razem i modlą się spontanicznie. Więcej o tym w przejmującym tekście „W inkubatorze samotności” w nr 15 Gościa Katowickiego.

Przy okazji pogrzebu wspominamy zmarłego na COVID-19 ks. Józefa Pawliczka, zasłużonego dla archidiecezji katowickiej i… lwowskiej. Pochodził z Moszczenicy Śląskiej, dziś dzielnicy Jastrzębia-Zdroju. Był wyjątkowo zorganizowany i pracowity, a przy tym skromny, wesoły i przyjazny dla ludzi, których spotykał. Na Śląsku był kanclerzem kurii. Po przejściu na emeryturę miał zwyczajnie odpocząć, pomagając w parafii w Bełku. Zamiast tego przyjął zaproszenie do pracy we Lwowie. Zorganizował tam pracę kurii i był wikariuszem generalnym, co w praktyce oznaczało uprawnienia takie, jak biskupa. Więcej w tekście: „Zróbmy, co mamy zrobić, i róbmy dalej”.

Piszemy też m.in. o święcie Caritas, istniejącej w archidiecezji katowickiej od 30 lat, oraz o tym, jak poszczególne parafie wychodzą naprzeciw wiernym w czasie, kiedy liczba osób, które mogą jednocześnie przebywać w kościołach, jest radykalnie ograniczona.

Numer 15. "Gościa Niedzielnego" z "Gościem Katowickim" jest już dostępny w sprzedaży w parafiach, punktach stacjonarnych oraz w e-wydaniu (uwaga - przed zakupem wybierz dodatek katowicki w górnym lewym rogu strony - po kliknięciu w napis "Gość wydanie główne").

Przegląd Gościa Katowickiego

Przegląd wydania ogólnego

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy