Nowy numer 37/2021 Archiwum

Co w numerze? #6

O świętowaniu Dnia Życia Konsekrowanego w katowickiej katedrze, jedynym w Polsce sanktuarium patrona zakochanych, o charytatywnej akcji Zakonu Maltańskiego na rzecz bezdomnych, o nowym miejscu na kulturalnej mapie Katowic - to niektóre tematy w nr. 6 "Gościa Katowickiego". Jest już dostępny w wydaniu papierowym i elektronicznym!

Z okazji święta św. Walentego zapraszamy do odwiedzenia zabytkowego, drewnianego kościółka w Bieruniu. To jedyne w kraju sanktuarium patrona zakochanych. Po tym szczególnym miejscu oprowadzą nas Teresa i Ludwik Stachurowie oraz bieruński proboszcz ks. Michał Anderko.

Innym godnym odwiedzenia miejsce będzie przeniesione do nowej siedziby Muzeum Archidiecezjalne oraz nowa galeria sztuki współczesnej. Wszystko to w przestrzeniach po Drukarni Archidiecezjalnej w budynku przy ul Wita Stwosza 11. W najbliższym czasie miejsce to zostanie pobłogosławione i oficjalnie otwarte dla gości. Już teraz zapraszamy do naszej galerii zdjęć.

Instytucja kultury "Panteon Górnośląski" przygotowała specjalną wystawę przedstawiającą sługę Bożego ks. Jana Machę. Do maja ekspozycję będzie można zobaczyć w wybranych kościołach archidiecezji. Warto już teraz zapoznać się z harmonogramem.

W numerze piszemy także o akcji zorganizowanej przez Zakon Maltański. Lekarze i pielęgniarka będą za darmo badać i opatrywać bezdomnych i zapomnianych.

Nowy numer "Gościa Niedzielnego" na 14 lutego już jest w sprzedaży w parafiach, punktach stacjonarnych oraz w e-wydaniu (przed zakupem wybierz dodatek katowicki w górnym lewym rogu strony).

Przegląd Gościa Katowickiego

Przegląd głównego wydania

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama