Co w numerze? #3

O przerażających rzeczach, które widziała w dzieciństwie 81-letnia służebniczka z Panewnik, o kościele św. Józefa w Chorzowie, o szopce z Kobióra - m.in. o tym przeczytasz w nr 3 "Gościa Katowickiego". Jest już dostępny w wydaniu papierowym i elektronicznym!

Skoro zaczynamy Rok świętego Józefa - wraz z "Gościem Katowickim" zapraszamy do kościoła pod wezwaniem tego wielkiego świętego. Stoi on w Chorzowie.

Mało kto wie, jak przerażającego losu doświadczyła siostra Henrietta, służebniczka z Katowic-Panewnik, gdy miała 3, 4 i 5 lat. Więcej w tekście Zorganizowana siostra.

- Proszę pani, a jak jest jabłko Adama, to jest też gruszka Ewy? - Tak zapytał kiedyś na lekcji przyrody uczeń jednej z pierwszych klas podstawówki w Zespole Szkół Urszulańskich w Rybniku. To katolicka, publiczna szkoła, w której nie pobiera się czesnego - tekst Nauka ze wspomaganiem.

Co robi zając w bożonarodzeniowej szopce w Kobiórze? I gdzie się podziały grabie?!! O tym w materiale na temat  stajenki, która wygrała w naszym konkursie #NiezłaSzopka.

A oprócz tego m.in. o grantach do wzięcia przez parafialne i szkolne zespoły Caritas za ciekawe akcje ekologiczne oraz o propozycji internetowej nauki w Archidiecezjalnym Centrum Formacji Pastoralnej.

Nowy numer "Gościa Niedzielnego" na 24 stycznia 2021 r. już w sprzedaży w parafiach, punktach stacjonarnych oraz w e-wydaniu (przed zakupem wybierz dodatek katowicki w górnym lewym rogu strony).

Dobrej lektury!

Przegląd Gościa Katowickiego

Przegląd głównego wydania

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..