Nowy numer 23/2020 Archiwum

Taki rok

Co działo się w archidiecezji katowickiej w 2018 roku? Wybraliśmy 12 wydarzeń.

Niedziele dla rodzin

27 maja, Piekary Śl.

Taki rok   Mężczyźni w drodze do Piekar Śląskich Henryk Przondziono /Foto Gość O zaangażowaniu w życie społeczne, codziennej trosce o kulturę życia i nawróceniu ekologicznym mówił abp Wiktor Skworc na pielgrzymce mężczyzn do Matki Bożej Piekarskiej. Wyraził radość z wolnych od handlu niedziel, o które od lat upominali się biskupi katowiccy. Wskazał też na niepokojące i nieuczciwe praktyki. "Nie ulegniemy korporacjom sieci handlowych, które usiłują ominąć stanowione prawo. Polska nie może pozwalać na to, aby lekceważono państwo prawa. Setki tysięcy zatrudnionych, zwłaszcza kobiet, nie muszą w niedzielę pracować: mogą odpocząć i być dla rodziny. Zauważamy, jak w dwie wolne od handlu niedziele zmienia się styl życia" - powiedział.

Kardynał Zenon Grocholewski mówił w homilii o tajemnicy Trójcy Świętej oraz o sprawiedliwości i miłości społecznej. W tym roku Piekary świętowały też 700. rocznicę poświęcenia pierwszego kościółka.

Zobacz zdjęcia.

« 1 2 3 4 5 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama