Nowy numer 23/2020 Archiwum

Taki rok

Co działo się w archidiecezji katowickiej w 2018 roku? Wybraliśmy 12 wydarzeń.

Święcenia w katedrze

12 maja, Katowice

Taki rok   Tuż po święceniach kapłańskich Henryk Przondziono /Foto Gość 11 młodych mężczyzn przyjęło święcenia kapłańskie z rąk abp. Wiktora Skworca. Niektórzy z nich dojrzewali do kapłaństwa stopniowo. Inni jako dorośli nawrócili się i odkryli, że z Panem Bogiem można wejść w relację i że On jest kimś bliskim. Ktoś zdążył skończyć przed seminarium inne studia, ktoś rzucił dobrą pracę jako manager w banku. Jednemu w podjęciu decyzji pomógł tekst przeczytany na Facebooku, innemu - przykład życia księdza staruszka, emanującego świętością.

W homilii w czasie święceń abp Skworc wezwał nowych księży do nieustannego nawracania się. Prosił ich, żeby ewangelizowali nie tylko innych, ale też siebie.

Więcej: tutaj

« 1 2 3 4 5 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama