Nowy numer 23/2020 Archiwum

Taki rok

Co działo się w archidiecezji katowickiej w 2018 roku? Wybraliśmy 12 wydarzeń.

COP24 na Śląsku

3 grudnia, Katowice

Taki rok   Szczyt klimatyczny COP24 odbywał się w Katowicach na terenie Międzynarodowego Centrum Kongresowego Roman Koszowski /Foto Gość 25 tys. delegatów z całego świata przyjechało na szczyt klimatyczny COP24 do Katowic. W dokumencie końcowym - tzw. pakiecie katowickim - znalazł się plan realizacji porozumienia paryskiego z 2015 r., które miałoby zatrzymać ocieplanie się klimatu.

Państwa biorące udział w szczycie podpisały też w Katowicach deklaracje o elektromobilności, o lasach dla klimatu (na temat roli lasów w wychwytywaniu CO2) oraz o sprawiedliwej transformacji. Ostatnia deklaracja wzywa do ochrony klimatu przy jednoczesnym utrzymaniu rozwoju gospodarczego i miejsc pracy w duchu dziedzictwa Solidarności.

Zdjęcia: tutaj.

« 8 9 10 11 12 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama