Jest nadzieja

Rodzinie z ciężko chorym dzieckiem z dnia na dzień wali się świat. Traci finansowy grunt pod nogami, wpada w pętlę długów i własnymi siłami nie potrafi już z tego wyjść...

Wielkim sukcesem Stowarzyszenia jest doprowadzenie do zmiany przepisów na poziomie ustawodawczym – 1 stycznia 2019 roku wejdą w życie nowe przepisy dotyczące ustawy o komornikach. To ustawa, która już została podpisana przez prezydenta RP. Co się zmienia?

Osobom zatrudnionym na podstawie umowy śmieciowej będzie przysługiwać taka sama ochrona przed egzekucją komorniczą, jak zatrudnionym na podstawie umowy o pracę. Dotychczas było bowiem powszechną praktyką, że komornik zajmował osobom, które pracowały na umowę zlecenie, całą pensję, zostawiając je bez środków do życia. To było niesprawiedliwe. Dzięki staraniom Stowarzyszenia udało się doprowadzić do zmiany w ustawie.

Od nowego roku komornik będzie traktował dłużników jednakowo, niezależnie od formy zatrudnienia. Na kanwie bolesnych doświadczeń naszych klientów doprowadziliśmy do tego, że ludziom w całej Polsce będzie łatwiej. Stowarzyszenie na rzecz Niepełnosprawnych SPES powstało z przyjaźni. W latach 80. ubiegłego wieku, młodzi wolontariusze zaczęli wyjeżdżać na letnie obozy z niepełnosprawnymi dziećmi. Polubili się. Chcieli spędzać ze sobą więcej czasu, dlatego zaczęli spotykać się co sobotę u ojców oblatów na Koszutce. Z tych spotkań, z dostrzegania codziennych potrzeb i problemów osób niepełnoprawnych, rodziły się kolejne akcje i inicjatywy.

Dziś SPES pomaga rocznie ponad 700 osobom w całej Polsce.

Kto chciałby włączyć się w tę pomoc i dowiedzieć się bliżej, czym zajmuje się Stowarzyszenie, może wejść na stronę: www.spes.org.pl, zadzwonić (32 205 38 80) albo po prostu przyjechać na jedno z wielu spotkań.

« 1 2 3 4 »
oceń artykuł Pobieranie..