GN 45/2018 Archiwum

Wystawa Elżbiety Kulej "Testamenty", Katowice, do 24 października

Katowice. Muzeum Archidiecezjalne Galeria Sztuki Współczesnej ”Fra Angelico” 28 września o 18.00 zaprasza na wystawę: Elżbieta Kulej "Testamenty". Wystawa będzie czynna do 24 października.

W ramach III Katowickiej Nocy Galerii odbędzie się oprowadzenie autorskie 29 września o 20.00.

Elżbieta Kulej jest absolwentką katowickiej ASP, gdzie z wyróżnieniem ukończyła grafikę warsztatową w Pracowni Druku Wklęsłego. Jej prace dyplomowe reprezentowały katowicką Akademię Sztuk Pięknych w ramach projektu Najlepszy Dyplom – Grafika. Uczeń i jego promotor Stowarzyszenia Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie. Swoje prace artystka wystawiała w Wielkiej Zbrojowni w Gdańsku na ogólnopolskiej wystawie Najlepsze Dyplomy ASP. Prezentowała je także na wystawie indywidualnej w Muzeum Historii Katowic oraz na wystawie jubileuszowej Pracowni Druku Wypukłego Ludzie z gumy. Zmagania z materią. Elżbieta Kulej jest absolwentką Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, gdzie zdobyła licencjat z pielęgniarstwa. Mieszka w Radzionkowie.

Jej malarski projekt "Testamenty" oparty został na tekstach Jana Pawła II. Artystka w przesłanie - testament Papieża wpisuje postacie znanych jej osób, których życiorysy stanowią urzeczywistnienie papieskich wypowiedzi. Wynik konfrontacji słów i postaci wpisuje się w rodzaj żywych obrazów.

Wejście dla zwiedzających od ulicy Wita Stwosza 16.

 

 

« 1 »

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy