Nowy numer 37/2021 Archiwum

Polscy komuniści wobec Niemców

Międzynarodowa konferencja naukowa "Władze komunistyczne wobec ludności niemieckiej w Polsce 1945-1989" odbędzie się w czwartek i piątek.

Odbędzie się 28 i 29 listopada w Gliwicach (ul. Bojkowska 37). Współorganizatorami konferencji są: Instytut Pamięci Narodowej – Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, Instytut Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk oraz Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej w Gliwicach.

Pierwszego dnia wygłoszone referaty dotyczyć będą m.in.: kierunków polityki władz, powojennych represji i antyniemieckiej polityki aparatu bezpieczeństwa. Drugi dzień obrad poświęcony będzie mniejszości niemieckiej w perspektywie relacji RFN–PRL, obszarom życia codziennego, integracji i migracji, a także polityce wobec żydów i ewangelików, sytuacjom lokalnym, obrazowi Niemców w propagandzie oraz wpływowi okupacji na postrzeganie Niemców. Szczegółowy program dostępny jest na stronie internetowej IPN: www.ipn.gov.pl.

Polscy komuniści wobec Niemców   Wysiedlanie Niemców z Górnego Śląska w 1946 r. Archiwum Państwowe w Katowicach Obrady konferencji odbywają się będą w językach polskim i niemieckim (z tłumaczeniem symultanicznym).

Za udział w konferencji nie są pobierane żadne opłaty.

W związku z ograniczoną liczbą miejsc organizatorzy proszą o potwierdzenie udziału pod mailem: weronika.wiese@haus.pl lub telefonicznie: + 48 32 461 20 70.

Obrady będą miały miejsce w Gliwicach („Nowe Gliwice” – Centrum Edukacji i Biznesu, ul. Bojkowska 37).

 

Polscy komuniści wobec Niemców   Wysiedlanie Niemców z Górnego Śląska w 1946 r. Archiwum Państwowe w Katowicach

« 1 2 3 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama