Chcą ratować Hospicjum Cordis

Dla ratowania Hospicjum Cordis z Katowic-Janowa, jednej z najstarszych takich placówek w Polsce, zostanie zorganizowany koncert "Ratujmy Hospicjum". 24 listopada w Szybie Bończyk w Mysłowicach wystąpią Agata Seidel i Damian Surow.

Hospicjum Cordis to jedno z najstarszych hospicjów w Polsce. Powstało w 1990 roku, a od 1994 r. opiekuje się chorymi także stacjonarnie. Ma pod opieką zarówno dorosłych, jak i dzieci. Ostatnio przeżywa bardzo poważne problemy finansowe. Środki finansowe, które otrzymuje od Narodowego Funduszu Zdrowia, są zdecydowanie za małe w stosunku do realnych kosztów. Problemy pogłębiła najpierw pandemia, a później inflacja.

Koncert w mysłowickim Szybie Bończyk odbędzie się 24 listopada o 18.30.

Agata Seidel to wokalistka jazzowa, trener wokalny, dyrygentka, nauczyciel muzyki i magister sztuki. Jest laureatką wielu ogólnopolskich festiwali piosenki artystycznej, szczególnie związana z polską sceną muzyki chrześcijańskiej.

Damian Surow to gitarzysta, kompozytor, aranżer, wokalista, który współpracował m.in. z takimi artystami jak Grzegorz Hyży, Małgorzata Ostrowska, Mateusz Ziółko czy Marek Piekarczyk. Występował na wielu prestiżowych festiwalach i w muzycznych programach telewizyjnych.

Koszt udziału w koncercie to 70 zł, a dochód w całości zostanie przeznaczony na rzecz ratowanie Hospicjum Cordis. Po koncercie - od godziny 19.45 - odbędzie się kiermasz charytatywny. Pojawią się ręcznie robione przez podopiecznych i wolontariuszy Hospicjum ozdoby jesienne i świąteczne oraz specjalnie przygotowane na ten dzień różne słodkości i przetwory.

Już można zgłaszać się na koncert. Liczba miejsc jest  ograniczona.

Poprzednim razem pisaliśmy w "Gościu" o Hospicjum Cordis w 2015 r. w tekście Święci na bramie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..