Katowice. Pierwszy w Polsce sklep socjalny otwarty

Sklep Spichlerz zlokalizowany jest w jednym z pawilonów na os. Tysiąclecia. W czwartek został oficjalnie otwarty. - Tutaj osoby potrzebujące kupią więcej za mniej - zapowiedział Mikołaj Rykowski, prezes Fundacji Wolne Miejsce.

Fundacja pomaga w ten sposób w redystrybucji żywności, środków czystości oraz ubrań.

– Rozpoczynamy ważny projekt skierowany do najbardziej potrzebujących mieszkańców naszego miasta. Jako pierwsi w Polsce uruchamiamy sklep socjalny, gdzie osoby w trudnej sytuacji ekonomicznej będą mogły się zaopatrzyć w artykuły spożywcze, środki higieny osobistej i chemii domowej, sprzedawane w cenach poniżej ich wartości rynkowej – powiedział prezydent Katowic Marcin Krupa.

Sklep będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 15.00 (obowiązują w nim też godziny dla seniorów od 10.00 do 12.00). Z jego oferty mogą skorzystać zarówno korzystający już z pomocy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, jak również osoby i rodziny, które do tej pory z takiej pomocy nie korzystały. Decyduje kryterium dochodowe – do 1402 zł w przypadku osoby samotnej lub 1056 zł w przeliczeniu na każdą osobę w rodzinie.

Do zakupów zachęcani będą także katowiccy seniorzy, którzy mogą zwrócić się po pomoc, dzwoniąc pod numer Srebrnego Telefonu (32) 251-69-00, czynnego codziennie od 7.30 do 15.30. Uzyskają tam wsparcie zarówno w zakresie zakupów w sklepie socjalnym, jak i w innych swoich potrzebach.

Spichlerz nie będzie tylko sklepem, ale również miejscem spotkań. Jak wygląda jego wnętrze - zobacz na filmie Fundacji Wolne Miejsce.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..