Nowy numer 48/2020 Archiwum

Bazylika w Panewnikach od niedzieli znów otwarta

Bazylika w Katowicach-Panewnikach od niedzieli 25 października znów będzie otwarta. Wcześniej była zamknięta z powodu kwarantanny w klasztorze franciszkanów.

Świątynia będzie otwarta od pierwszej Mszy św. o 5.30 w niedzielę 25 października - powiedział nam ojciec Alan Rusek, proboszcz.

W klasztorze franciszkanów w Katowicach-Panewnikach jeden z ojców zmarł. Kilku ma pozytywne wyniki testów; są oni w dość dobrym stanie, przechodzą COVID-19 bez ciężkich objawów. Przebywają w izolacji i nie spotykają się z innymi braćmi.

Pozostałym braciom właśnie kończy się kwarantanna. - W klasztorze panuje wielka dyscyplina. My, którzy mamy dobre wyniki testów, chcemy iść do pracy, na służbę - mówi o. Alan.

Franciszkanie są wdzięczni wszystkim przyjaciołom za wiele wyrazów solidarności. Jednym z nich był baner z napisem: "Bracia franciszkanie, jesteśmy z wami". Parafianie wywiesili go w czasie kwarantanny w taki sposób, żeby był widoczny z okien klasztoru.

Ofiarą COVID-19 z panewnickiego klasztoru jest o. Cezary Domogała, który przez 34 lata pracował na misjach w Boliwii. Był proboszczem m.in. w słynnych pojezuickich redukcjach. Zmarł 14 października. Miał poważne choroby współistniejące - chorował na serce i z tego powodu wrócił z Ameryki Południowej do Katowic-Panewnik. O pracy misyjnej o. Cezarego pisaliśmy w tekstach "Żodnego pio-pio ni ma" i "Ślązok z Boliwii".

Bazylika w Panewnikach od niedzieli znów otwarta   Bazylika w Katowicach-Panewnikach. Henryk Przondziono /Foto Gość
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama