Nowy numer 38/2023 Archiwum

Abp Skworc w Piekarach: Pomóż nam wygrać, Lekarko, nasz czas

Przesłanie społeczne metropolity katowickiego podczas pielgrzymki kobiet i dziewcząt do sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej.

Słowo społeczne abp Wiktora Skworca

Powitanie

Drogie Pątniczki, kobiety, żony, matki, babcie i dziewczęta zgromadzone w piekarskiej bazylice i wokół niej oraz łączące się z nami dzięki transmisji telewizyjnej i radiowej (TV Polonia; TVP Katowice; PR Katowice; Radio eM). Witam was bardzo serdecznie w domu Matki, czczonej w Piekarach jako Lekarka oraz Matka Sprawiedliwości i Miłości Społecznej. Dziękuję naszym mediom, że umożliwiają nam uczestniczenie w wydarzeniach religijnych oraz udział w niedzielnej Mszy św., która jest wielką tajemnicą naszej wiary i daje życie! Wszystkich pozdrawiam serdecznie! Szczęść Boże! Szczęść Boże także arcybiskupowi Janowi Pawłowskiemu – na co dzień delegat ds. nuncjatur w Sekretariacie Stanu Stolicy Apostolskiej, który przybył tu jako pielgrzym i jako kaznodzieja. Prosimy o słowo Boże i przewodniczenie Eucharystii.

Witam obecne w bazylice przedstawicielki parlamentu, rządu, samorządu i parafii oraz koncelebransów, w tym biskupów pomocniczych - Marka, Adama i Grzegorza; łączy się z nami abp senior Damian.

Wszystkim Pątniczkom i waszym rodzinom: Szczęść Boże!

Ciąg dalszy na następnej stronie.

« 1 2 3 4 5 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast