Nowy numer 4/2021 Archiwum

Region. Miasta inwestują w sprzęt do e-learningu

Katowice, Sosnowiec czy Mikołów - to kolejne miasta, które informują o zakupie komputerów dla uczniów. Wszystko po to, by umożliwić im dostęp do zdalnej edukacji.

Laptopy i tablety zakupiło miasto Katowice. 83 komputery i 200 tabletów pozwoli uczniom brać udział w zajęciach online. Na te zakupy udało się pozyskać dotację z Centrum Projektów Polska Cyfrowa (CPPC). - Na liście projektów wybranych do dofinansowania znajduje się projekt miasta Katowice, dotyczący zakupu 200 tabletów wraz z niezbędnym oprogramowaniem dla 80 szkół. Udało nam się pozyskać maksymalną kwotę dofinansowania, a tym samym doposażyć kolejnych uczniów w sprzęt ułatwiający naukę w czasach epidemii koronawirusa. Do tej pory uczniowie mieli dostęp do materiałów drukowanych przygotowywanych przez szkołę, dzisiaj otrzymali nowe tablety, które pozwolą komfortowo uczestniczyć w zajęciach online - wyjaśnia Marcin Krupa, prezydent Katowic.

CPPC to także źródło finansowania pomocy dla uczniów w powiecie mikołowskim. Tam ok. 30 laptopów do nauki w domu trafi w sumie do siedmiu szkół. Na ten cel udało się pozyskać prawie 100 tys. zł. - Obecnie przygotowujemy się do zakupu tego sprzętu, przewidujemy iż będzie to około 30 laptopów, które zostaną przekazane dyrektorom szkół prowadzonych przez powiat mikołowski. Urządzenia, które są niezbędne do realizacji przez ucznia lub nauczyciela zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość i będą rozdysponowywane zgodnie z potrzebami danej szkoły trafią do ucznia czy też nauczyciela, który nie ma dostępu do takiego urządzenia. Laptopy pozostaną w dyspozycji szkół również po ustaniu epidemii - mówi Iwona Smorz, naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego.

W Sosnowcu do uczniów trafi 100 laptopów. Jak podkreślają przedstawiciele miasta, to odpowiedź na potrzeby zgłoszone przez nauczycieli, by sprawnie realizować program zdalnego nauczania. - Niestety, nie wszyscy dysponują sprzętem, który na to pozwala. Dlatego laptopy trafią do uczniów, którzy najbardziej tego potrzebują - zaznacza pełnomocnik prezydenta Anna Jedynak.

O komputerach zakupionych w Rybniku przeczytasz tu: Rybnik.Laptopy dla uczniów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama