Rybnik. Laptopy dla uczniów

125 laptopów kupiło miasto Rybnik, aby umożliwić uczniom cyfrową edukację. Sprzęt otrzymają szkoły, które następnie wypożyczą komputery dzieciom na czas zamknięcia placówek.

Z informacji przekazanych przez dyrektorów rybnickich placówek, aż 125 uczniów z 26 rybnickich szkół nie może uczyć się zdalnie. Powodem jest brak odpowiedniego sprzętu komputerowego. Miasto postanowiło wspomóc mieszkańców. - Kupiliśmy 125 laptopów. Sprzęt otrzymają szkoły, które na czas zamknięcia placówek wypożyczą komputery dzieciom, by umożliwić im zdalną naukę. Razem z każdym laptopem zapewniony będzie dwumiesięczny pakiet internetu - poinformował prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

Rybnik uzyskał dofinansowanie zakupu z Ministerstwa Cyfryzacji. Miasto złożyło wniosek w ramach programu "Zdalna szkoła", który ruszył 1 kwietnia. Program ten umożliwia jednostkom samorządu terytorialnego ubieganie się o dofinansowanie na zakup np. laptopów i tabletów potrzebnych do realizacji procesu zdalnego kształcenia. Zgodnie z przyjętymi kryteriami, Rybnik uzyska grant w wysokości 100 tys. zł - trwa procedura podpisywania stosownej umowy. Koszt sprzętu to 248 348,75 zł.

- Sprzęt został dostarczony przez wybraną firmę w piątek 10 kwietnia. W okresie świątecznym przeszedł kilkudniową kwarantannę, by teraz bezpiecznie trafić do domów uczniów. Każda szkoła zawrze z rodzicami dzieci umowę użyczenia sprzętu na czas trwania edukacji zdalnej - tłumaczy Katarzyna Korba, kierownik Referatu Projektów Edukacyjnych Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Rybnika.

Ze względu na zagrożenie koronawirusem przerwa w nauczaniu stacjonarnym potrwa co najmniej do 26 kwietnia. Jednocześnie uczniowie i nauczyciele realizują program za pośrednictwem e-learningu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..