Nowy numer 21/2020 Archiwum

Katowice. Uniwersytet Śląski zaprasza na kolejną edycję Uniwersyteckiego Miasteczka Naukowego

Jak działa nasz mózg? Czy można okiełznać ogień? Czy literatura ma swoją płeć? Na te i wiele innych pytań w niecodzienny dla uczniów sposób odpowiedzą naukowcy z Uniwersytetu Śląskiego. To już piąta edycja Uniwersyteckiego Miasteczka Naukowego.

Uniwersyteckie Miasteczko Naukowe to wydarzenie organizowane przez Uniwersytet Otwarty UŚ. Odbywać się będzie we wszystkie dni robocze od 9 do 27 września (z wyjątkiem Niesamowitej Historii Ludzkości) na Wydziale Prawa i Administracji, a także na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii. Wykłady będą trwały od 9.00 do 15.10. To oznacza, że nauczyciele mogą zaplanować cały dzień szkolny. Projekt jest skierowany do uczniów szkół podstawowych oraz średnich. Ma on na celu popularyzację nauki poprzez doświadczenia i dobrą zabawę.

Organizatorzy przygotowali dla gości trzy przystanki. Osobliwości Świata Fizyki to nietypowe spotkanie z prawami fizyki. Na uczestników czeka tajemniczy eksperyment przygotowany wraz z Instytutem Fizyki w Lublinie. Będzie można z bliska obserwować uderzenie pioruna, a także dowiedzieć się, jak niebezpieczny może być ogień. Biorobotyka odsłoni tajemnice konstruowania i programowania robotów. W czasie wykładu zostanie zaprezentowana głowa robota IURO, przy budowie którego wykorzystywano wiedzę na temat funkcjonowania ludzkiego mózgu. A Niesamowita Historia Ludzkości pomoże z innej perspektywy spojrzeć na nowoczesną humanistykę i odpowiedzieć na pytanie: Jak radzić sobie w XXI wieku z historią, popkulturą i myśleniem? To i wiele więcej już w najbliższy poniedziałek.

Na wydarzenie obowiązują zapisy.

Cena od osoby za seans wynosi 15 zł. Nauczyciele mają wstęp wolny. Więcej informacji pod linkiem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama