Nowy numer 13/2024 Archiwum

Katowice. Uniwersytet Śląski zaprasza na kolejną edycję Uniwersyteckiego Miasteczka Naukowego

Jak działa nasz mózg? Czy można okiełznać ogień? Czy literatura ma swoją płeć? Na te i wiele innych pytań w niecodzienny dla uczniów sposób odpowiedzą naukowcy z Uniwersytetu Śląskiego. To już piąta edycja Uniwersyteckiego Miasteczka Naukowego.

Uniwersyteckie Miasteczko Naukowe to wydarzenie organizowane przez Uniwersytet Otwarty UŚ. Odbywać się będzie we wszystkie dni robocze od 9 do 27 września (z wyjątkiem Niesamowitej Historii Ludzkości) na Wydziale Prawa i Administracji, a także na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii. Wykłady będą trwały od 9.00 do 15.10. To oznacza, że nauczyciele mogą zaplanować cały dzień szkolny. Projekt jest skierowany do uczniów szkół podstawowych oraz średnich. Ma on na celu popularyzację nauki poprzez doświadczenia i dobrą zabawę.

Organizatorzy przygotowali dla gości trzy przystanki. Osobliwości Świata Fizyki to nietypowe spotkanie z prawami fizyki. Na uczestników czeka tajemniczy eksperyment przygotowany wraz z Instytutem Fizyki w Lublinie. Będzie można z bliska obserwować uderzenie pioruna, a także dowiedzieć się, jak niebezpieczny może być ogień. Biorobotyka odsłoni tajemnice konstruowania i programowania robotów. W czasie wykładu zostanie zaprezentowana głowa robota IURO, przy budowie którego wykorzystywano wiedzę na temat funkcjonowania ludzkiego mózgu. A Niesamowita Historia Ludzkości pomoże z innej perspektywy spojrzeć na nowoczesną humanistykę i odpowiedzieć na pytanie: Jak radzić sobie w XXI wieku z historią, popkulturą i myśleniem? To i wiele więcej już w najbliższy poniedziałek.

Na wydarzenie obowiązują zapisy.

Cena od osoby za seans wynosi 15 zł. Nauczyciele mają wstęp wolny. Więcej informacji pod linkiem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy