Nowy numer 21/2022 Archiwum

KABAryjTON - dobra zabawa i pomoc Tomkowi Kabisowi

Chcesz spędzić popołudnie zwijając się ze śmiechu a jednocześnie wziąć udział w "Największej Sztuczce Świata" Tomka Kabisa? Przyjdź na KABAryjTON!

Kabaret Młodych Panów, Kabaret Nowaki czy Igor Kwiatkowski to tylko niektóre gwiazdy, które pojawią się 16 czerwca na rybnickim stadionie. Pod czujnym okiem prowadzących - Ewy Błachnio i Mariusza Kałamagi - zafundują widzom kilka godzin wspaniałej zabawy.

- KABAryjTON jest wyjątkowy pod wieloma względami. Po pierwsze i najważniejsze, jest to impreza charytatywna, która ma na celu wspierać potrzebujące instytucje i pomagać osobom chorym. Po drugie, jest pokłosiem wyjątkowego festiwalu, czyli Rybnickiej Jesieni Kabaretowej Ryjek. Po trzecie jest potrzebna, ze względu atmosferę i ludzi, którzy chcą się kulturalnie bawić, a jednocześnie angażować we wsparcie finansowe. Dlatego warto wybrać się 16 czerwca na stadion w Rybniku nie tylko ze względu na rozrywkę, ale przede wszystkim ze względu na cel - zachęca Mateusz Banaszkiewicz z Kabaretu Młodych Panów,

A tegoroczny cel jest szczególny - dochód z imprezy przeznaczony będzie na „Największą Sztuczkę Świata - pokonanie raka”. Tę „największą sztuczkę” musi wykonać Tomek Kabis - pochodzący z Katowic 30-letni iluzjonista, od lat swoimi pokazami bawiący widzów - wśród nich także dzieci na oddziałach onkologicznych, które odwiedzał jako wolontariusz. Teraz Tomek sam zmaga się z nowotworem, a zebrane pieniądze pomogą mu w leczeniu i rehabilitacji.

„Na wieść o chorobie nie buntowałem się. Pomyślałem: »No, to kolejne wyzwanie przed nami, Panie Boże«. Staram się potraktować tę sytuację jako przestrzeń, na której Bóg może coś zbudować” - mówił w wywiadzie, udzielonym GN kilka miesięcy temu (zobacz materiał: Boże, to dopiero wyzwanie!).

Dziś Tomek potrzebuje naszej modlitwy, ale i wsparcia finansowego - obecnie choroba uniemożliwia mu pracę na scenie. Możemy mu pomóc, przychodząc w najbliższą niedzielę na rybnicki stadion.

Bilety można kupić za pośrednictwem strony: https://kabaryjton.pl/bilety.

Zobacz też zapowiadający KABAtyjTON film Największa sztuczka świata Tomka Kabisa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama