Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Stop dla ideologii LGBT w naszych miastach

Spotkanie pod hasłem: "Kochamy nasze dzieci i chronimy je - stop dla ideologii LGBT w naszych miastach" odbyło się w sobotę 25 maja w Rybniku.

Kolejne spotkanie rodziców i przedstawicieli pedagogów, psychiatrów, jak również stowarzyszeń oraz instytucji wspierających rodzinę pod hasłem: "Kochamy nasze dzieci i chronimy je - stop dla ideologii LGBT w naszych miastach", odbyło się 25 maja w siedzibie Ośrodka Rodzinnej Pieczy Zastępczej w Rybniku. Jest to oddolna inicjatywa rodziców, która ma chronić dzieci przed zagrożeniami współczesnego świata.

- Dziś rodzice muszą być blisko dzieci, wiedzieć, co one robią i co oglądają. Zagrożeniami dla dzieci są nie tylko narkotyki, alkohol, przemoc, ale też przedwczesna seksualizacja i łatwo dostępna pornografia, która prowadzi do uzależnienia - podkreślali organizatorzy.

- W konsekwencji najlepszym miejscem dla prawidłowego rozwoju dziecka jest rodzina pełna, dająca wszelkie możliwe wzorce i ucząca prawidłowych ról społecznych, składająca się ze związku tworzonego przez kobietę i mężczyznę - mówił Arkadiusz Andrzejewski, dyrektor Ośrodka Rodzinnej Pieczy Zastępczej w Rybniku. - Dlatego naszym zadaniem jest poszukiwanie małżeństw gotowych do pełnienia funkcji rodziny zastępczej lub rodzinnego domu dziecka dla tych dzieci, które nie znalazły miejsca w biologicznej rodzinie - stwierdził.

Wśród gości spotkania był także Jacek Gazda - koordynator ogólnopolskiej Koalicji Obywatelskiej "Dla Rodziny". Sugerował on, że dla wzmocnienia rodziny i jej promocji konieczna jest współpraca różnych środowisk. Obecnie koalicja ta zrzesza 42 podmioty z całej Polski. Jacek Gazda zachęcał różne organizacje i ruchy do podjęcia dalszych wspólnych działań.

- Nie zgadzamy się na seksualizację naszych dzieci w szkołach i wdradżania karty LGBT+ w oparciu o standardy WHO. Seksualność to bardzo delikatna i wrażliwa sfera u każdego dziecka, łatwo tu może dojść do nadużyć ze strony personelu i seksedukatorów - mówił jeden z organizatorów. - Uważamy, że obecnie wdrażane do szkół w niektórych miastach standardy WHO ułatwiają pedofilom łatwy dostęp do dzieci i prowadzą do przedwczesnej seksualizacji. Oczekujemy od instytucji państwowych, samorządowych i kościelnych wdrożenia procedur eliminujących pedofilię. Nasze dzieci muszą być bezpieczne - podkreślał.

Uczestnicy spotkania zachęcają do przybycia całymi rodzinami 9 czerwca na Marsz dla Życia i Rodziny w Rybniku. Start o 12.30 spod kościoła Królowej Apostołów (misjonarzy werbistów). Marsz zakończy się piknikiem rodzinnym na placu przed bazyliką św. Antoniego.

Na poprzednim spotkaniu zgromadzeni w Rybniku rodzice przyjęli apel do samorządowców. Publikujemy go na następnej stronie.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy