Nowy numer 19/2022 Archiwum

Niedziela z ks. Janem Machą

Przybliżeniu postaci ks. Jana Machy poświęcona będzie w archidiecezji katowickiej II niedziela Wielkiego Postu. W parafiach odczytany zostanie poświęcony mu list abp. Wiktora Skworca.

W liście arcybiskupa katowickiego czytamy m.in.: "Proces kanonizacyjny ks. Jana Machy zmierza ku końcowi. Ufamy, że w niedalekiej przyszłości będziemy się cieszyć jego wyniesieniem do chwały ołtarzy. Wtedy może stać się patronem kleryków i kapłanów, zwłaszcza rozpoczynających swą duszpasterską drogę. Wszyscy powołani mogą inspirować się jego gorliwością i otwarciem na bliźnich, piękną pracą z młodzieżą i bezgranicznym poświęceniem".

Arcybiskup Skworc dodał, że przyszły błogosławiony może stać się również patronem osób zaangażowanych w dzieła charytatywne, w posługę miłości, a także patronem każdego diecezjanina w wiernym wypełnianiu powołania, w ufności Bogu mimo dotykających cierpień i problemów.

"Sługa Boży ks. Jan Macha wskazuje nam kierunek. Jego życie było jak wchodzenie za Chrystusem na Górę Przemienienia; adorując oblicze Zbawcy, otrzymał moc na czas »Golgoty« męczeństwa. Bracia i Siostry! Serdecznie was zapraszam do intensywnej modlitwy o łaskę beatyfikacji Sługi Bożego ks. Jana Machy. Módlmy się o to w parafiach, we wspólnotach i indywidualnie" - napisał abp Skworc.


Więcej o ks. Masze - na następnej stronie

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama