Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
Prenumerata z
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
logoSvg

Katowicki

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • GALERIE
  • KATOWICKA 1925
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Patronaty
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O DIECEZJI
    • Biskupi
    • Historia
    • Parafie

Najnowsze Wydania

  • GN 23/2026
    GN 23/2026 Dokument:(9748536,Przyszedł czas na uczynki miłosierdzia względem duszy)
  • GN 22/2026
    GN 22/2026 Dokument:(9738638,Charakterni paziowie Jego Królewskiej Mości Mwangi II)
  • Gość Extra 2/2026 (16)
    Gość Extra 2/2026 (16) Dokument:(9730825,Na tobie zbuduję Kościół)
  • GN 21/2026
    GN 21/2026 Dokument:(9728452,Albo nie słyszą, albo nikt nie woła)
  • GN 20/2026
    GN 20/2026 Dokument:(9718961,Nie zmieniajcie nam nauki)
katowice.gosc.pl → W archidiecezji → Ruda Śląska: nowi diakoni przyjęli święcenia

Ruda Śląska: nowi diakoni przyjęli święcenia przejdź do galerii

 
Przed przyjęciem święceń, w czasie śpiewu litanii do Wszystkich Świętych, kandydaci leżeli krzyżem przed ołtarzem Przemysław Kucharczak /Foto Gość

Trzej nowi diakoni przyjęli święcenia z rąk abp. Wiktora Skworca w kościele Bożego Narodzenia w Rudzie Śl.-Halembie. Ich rodzinne miasta to Ruda Śl., Katowice i Radzionków.

Przemysław Kucharczak Przemysław Kucharczak

|

23 lutego 2019 GOSC.PL

dodane 23 lutego 2019
aktualizacja 23 lutego 2019
0 FB Twitter
drukuj wyślij

Wśród trzech mężczyzn, którzy 23 lutego przyjęli święcenia diakonatu, jest dwóch alumnów Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach. To diakon Artur Stuchlik z parafii Przemienienia Pańskiego w Katowicach oraz diakon Paweł Wojtała z parafii Bożego Narodzenia w Rudzie Śl.-Halembie.

Droga do diakonatu

Trzecim nowym diakonem jest Piotr Ryszkiewicz z Ogólnopolskiego Seminarium dla Starszych Kandydatów do Święceń w Krakowie. Pochodzi z parafii Wniebowzięcia NMP w Radzionkowie-Rojcy.

Diakon Piotr ma 61 lat. Przez całe życie pracował przy organizacji produkcji specjalistycznych konstrukcji stalowych, był nawet kierownikiem zakładu. Nigdy jednak nie opuściła go myśl o kapłaństwie. Do seminarium nie miał jednak szans się dostać ze względu na wiek.

Wydawało się, że skoro nie poszedł do seminarium jako młody chłopak, ta droga jest już dla niego zamknięta. Okazało się, że jednak ma szansę zostać kapłanem, kiedy powstało seminarium dla starszych kandydatów.

Posłuchaj radiowej relacji Radia eM Agnieszka Skrzypczyk /Radio eM

Natomiast diakoni Paweł i Artur wybrali seminarium wcześnie - jeden po maturze, drugi po pierwszym roku studiów na politechnice.

Przez jakie płomienie będziecie przechodzić?

Święceń diakonatu udzielił im metropolita katowicki. W homilii przywołał m.in. postać św. Polikarpa. - Około roku 155 po Chrystusie starego, 86-letniego biskupa miasta Smyrna, wyświęconego przez św. Jana Apostoła, postawiono na środku stadionu, a rzymski urzędnik nakazał mu się wyrzec Chrystusa. Wiekowy biskup Kościoła - jak podają źródła - odpowiedział: "Osiemdziesiąt i sześć lat jestem Jego niewolnikiem i żadnej krzywdy mi nie wyrządził. Jakże mógłbym bluźnić Królowi mojemu, który mnie zbawił?" - cytował arcybiskup.

Więcej na następnej stronie

Poniżej galerie zdjęć

« ‹ 1 2 › »
Święcenia diakonatu w Rudzie Śl.-Halembie

Foto Gość DODANE 23.02.2019 AKTUALIZACJA 23.02.2019

Święcenia diakonatu w Rudzie Śl.-Halembie

Nowi diakoni to Artur Stuchlik z Katowic, Paweł Wojtała z Rudy Śl.-Halemby i Piotr Ryszkiewicz z Radzionkowa-Rojcy. Święcenia diakonatu przyjęli z rąk abp. Wiktora Skworca.  
Abp Wiktor Skworc i ministranci dekanatu Kochłowice

Foto Gość DODANE 23.02.2019

Abp Wiktor Skworc i ministranci dekanatu Kochłowice

​Ministranci dekanatu Kochłowice spotkali się z abp. Wiktorem Skworcem po święceniach diakonatu w kościele Bożego Narodzenia w Rudzie Śl.-Halembie.  
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:
  • ABP WIKTOR SKWORC
  • DIAKONAT
  • DIAKONI
  • HALEMBA
  • RUDA ŚL.-HALEMBA
  • ŚWIĘCENIA DIAKONATU

Polecane w subskrypcji

  • Róże buchające ogniem. W Polsce do Żywego Różańca należy 2,5 mln osób
    • kościół
    Róże buchające ogniem. W Polsce do Żywego Różańca należy 2,5 mln osób
    Franciszek Kucharczak
  • Braterstwo, które działa. Rycerze Kolumba przekuwają wiarę w czyn
    • Temat Gościa
    Braterstwo, które działa. Rycerze Kolumba przekuwają wiarę w czyn
    Karol Białkowski
  • Poszukiwacz prawdy. Mija rok od śmierci Alasdaira MacIntyre'a
    • Kościół
    Poszukiwacz prawdy. Mija rok od śmierci Alasdaira MacIntyre'a
    Tomasz Rowiński
  • Uznanie małżeństw jednopłciowych zawartych za granicą zapowiedzią tego, co nas czeka w przyszłości?
    • polska
    Uznanie małżeństw jednopłciowych zawartych za granicą zapowiedzią tego, co nas czeka w przyszłości?
    Andrzej Grajewski
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • KSJ
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    •  
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X