Gość Sandomierski 38/2019 Archiwum

Kto z nich będzie prezydentem?

Już w najbliższą niedzielę, 21 października, czekają nas wybory samorządowe. Zanim rozpocznie się cisza wyborcza, przypominamy sylwetki kandydatów na prezydentów największych miast, liczących ponad 100 tys. mieszkańców, leżących w całości na terenie archidiecezji katowickiej.

Rybnik

Kto z nich będzie prezydentem?   Michał Józef Chmieliński - KKW Blok Samorządowy Rybnik Adama Fudali

W Radzie Miasta Rybnika zasiada od 2002 roku. Na co dzień pracuje w jednym z banków. Ma 65 lat.

Kto z nich będzie prezydentem?   Zbigniew Ciokan - KWW KUKIZ'15.

Absolwent Politechniki Śląskiej. Dotychczas pracował w rybnickiej Elektrowni, gdzie zajmował stanowisko zastępcy dyrektora zakupów. Ma 56 lat.

Kto z nich będzie prezydentem?   Łukasz Dwornik - KW Prawo i Sprawiedliwość

Absolwent Uniwersytetu Śląskiego na kierunkach politologia oraz zarządzanie i administracja. Jest doradcą w biurze eurodeputowanego Bolesława Piechy. Wcześniej był związany zawodowo z Narodowym Funduszem Zdrowia. Ma 41 lat.

Kto z nich będzie prezydentem?   Tadeusz Jerzy Gruszka - KWW Tadeusz Gruszka i Samorządowy Ruch Demokratyczny

Obecnie jest radnym sejmiku województwa śląskiego, wcześniej był senatorem RP. Mandat zdobył z listy Prawa i Sprawiedliwości, jednak w lutym 2018 r. odszedł z partii. Ma 56 lat.

Kto z nich będzie prezydentem?   Piotr Paweł Kuczera - KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska

Ma 41 lat. Z wykształcenia jest historykiem, pracował jako nauczyciel w II LO im. A. Frycza-Modrzewskiego. Prezydentem miasta został cztery lata temu. Urząd ten objął po śp. Adamie Fudali, który stał na czele Rybnika nieprzerwanie przez 16 lat.

Kto z nich będzie prezydentem?   Aleksander Edward Larysz - KW Stowarzyszenie Rybnik Nasze Miasto

Absolwent katowickiej Akademii Wychowania Fizycznego, wykładowca akademicki, instruktor i trener sportowy. Przedsiębiorca od 1991 roku. Ma 53 lata.

« 1 2 3 4 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL