Nowy numer 42/2019 Archiwum

Kto z nich będzie prezydentem?

Już w najbliższą niedzielę, 21 października, czekają nas wybory samorządowe. Zanim rozpocznie się cisza wyborcza, przypominamy sylwetki kandydatów na prezydentów największych miast, liczących ponad 100 tys. mieszkańców, leżących w całości na terenie archidiecezji katowickiej.

Ruda Śląska

Kto z nich będzie prezydentem?   Grażyna Dziedzic - KWW Grażyny Dziedzic

Obecna prezydent miasta od 2010 roku. Wcześniej pełniła funkcję dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rudzie Śl. Absolwentka Wydziału Budownictwa Politechniki Śląskiej. Ma 64 lata.

Kto z nich będzie prezydentem?   Tomasz Marcin Piechniczek - KW Śląskiej Partii Regionalnej

Pracował w sektorach administracji samorządowej i publicznych spółkach prawa handlowego. Przedsiębiorca i wykładowca akademicki z tytułem doktora socjologii. Ma 51 lat.

Kto z nich będzie prezydentem?   Aleksandra Maria Skowronek - KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska

W latach 2014-2017 była wicemarszałkiem województwa śląskiego. Wcześniej pełniła funkcje zastępcy prezydenta Rudy Śląskiej oraz Świętochłowic. Od 2017 r. jest szefem Funduszu Górnośląskiego. Ma 52 lata.

Kto z nich będzie prezydentem?   Marek Jacek Wesoły - KW Prawo i Sprawiedliwość

Radny od 2010 roku. O fotel prezydenta miasta walczy po raz drugi. Absolwent Wydziału Teologicznego UŚ. Jest prezesem dwóch spółek prywatnych. Ma 46 lat.

« 1 2 3 4 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL