Nowy numer 42/2019 Archiwum

Na całe życie

Poznali się podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Emanuele gościł w jej parafii. Pokochali się. Od tamtej pory zaczęli się regularnie odwiedzać. Raz w Polsce, raz we Włoszech. Właśnie powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

Emanuele powiedział jej, że urzekła go wykonaniem po włosku hymnu ŚDM. A co ona mówi o nim? – Zrobił na mnie wrażenie podczas wspólnego ogniska z rodzinami. Podszedł do mnie i zapytał, czy nie chciałabym zjeść jego porcji bigosu – wspomina pochodząca z Dębieńska Martyna. Dzięki temu nie musiała czekać w kolejce. I dodaje: „Wtedy już wiedziałam, że jest troskliwy”.

Ale nie to było dla nich najważniejsze. – Zdecydowaliśmy się kontynuować naszą znajomość, bo zauważyliśmy, że łączą nas te same wartości i mamy podobny pogląd na świat – opowiadają szczęśliwi nowożeńcy.

Po zakończeniu ŚDM ona została w Dębieńsku. On wrócił do Włoch. Dzieliło ich 1200 km. Mimo to widywali się co 2–3 tygodnie. Raz w Polsce, raz w słonecznej Italii. Teraz, specjalnie dla "Gościa Niedzielnego" opowiadają o tym, co wydarzyło się pomiędzy zakończeniem ŚDM a ich ślubem.

O tej niezwykłej historii Martyny i Emanuela przeczytacie w katowickim dodatku najnowszego wydania "Gościa Niedzielnego" z niedzieli 15 lipca br. albo w wydaniu elektronicznym.

.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL