Nowy numer 42/2019 Archiwum

W Niedzielę Miłosiedzia zbiórka na dzieci z Aleppo

Do włączenia się w akcję zaprasza abp Wiktor Skworc. Potrzebna kwota to 3,5 mln zł.

Akcję zainicjowali nasi franciszkanie z Katowic-Panewnik. To oni także koordynują pomoc sierotom z Aleppo. W tym syryjskim mieście jest ich ok. 30 tys. Zbiórka na budowę specjalnego ośrodka dla nich potrwa do 5 czerwca.

Pieniądze na ten cel będą też zbierane w najbliższą niedzielę, 8 kwietnia przed kościołami naszej archidiecezji.

"W nadchodzącą Niedzielę Miłosierdzia Bożego w parafiach naszej archidiecezji zostanie przeprowadzona zbiórka w ramach inicjatywy Śląskie - Dzieciom z Aleppo. Jej celem jest zebranie środków na wybudowanie ośrodka rehabilitacji dla osieroconych dzieci w Aleppo w Syrii. Gwarancją tego, że konieczny ośrodek powstanie, są posługujący tam franciszkanie. Koszt budowy tego ośrodka, wraz z całym zapleczem terapeutycznym dla kilkudziesięciu tysięcy wojennych sierot, wynosi 3,5 mln zł. Gorąco polecam waszej ofiarności ten cel, który będzie służyć wyzwoleniu dzieci z wojennej traumy, a więc ostatecznie sprawie pokoju w rodzinie ludzkiej" - pisze w specjalnym komunikacie metropolita katowicki.

Także Caritas Archidiecezji Katowickiej udostępnia swoje konto dla wpłat na rzecz tych dzieci. 90 1560 1111 0000 9070 0011 6398. Jako tytuł wpłaty konieczny jest dopisek „Śląskie Dzieciom Aleppo”.

Więcej o akcji znaleźć można TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL