Nowy numer 42/2019 Archiwum

Kard. Grocholewski gościem w Piekarach

Ojciec Święty Franciszek mianował kardynała Zenona Grocholewskiego swoim specjalnym wysłannikiem na pielgrzymkę mężczyzn do Piekar.

Najbliższa pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Matki Bożej Piekarskiej 27 maja 2018 roku ma być szczególna. Ma łączyć się ze świętowaniem 700-lecia konsekracji ołtarza dedykowanego Matce Bożej w pierwszym, drewnianym kościele w Piekarach. Miało to miejsce w 1318 roku. Przyjmuje się to za początek kultu Maryi w Piekarach Śląskich.

Kardynał Zenon Grocholewski, który jest specjalnym wysłannikiem Ojca Świętego Franciszka na obchody 700-lecia sanktuarium, jest emerytowanym prefektem Kongregacji Wychowania Katolickiego. Był już kaznodzieją na pielgrzymce mężczyzn do Piekar w 2014 roku.

Zobacz, co kard. Grocholewski mówił do mężczyzn w Piekarach w 2014 r.: Niech słowo nie zabija.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL