Nowy numer 24/2021 Archiwum

Denis z Rudy Śl. nagrodzony przez ministra Brudzińskiego

Najpierw uratował swoją chorującą na cukrzycę mamę, teraz otrzymał Medal Młodego Bohatera.

Wyróżnienie jemu oraz 12-letniemu Michałowi Dobaj z Dąbrowy Górniczej i 17-letniemu Adrianowi Pięta z Zabrza we wtorek w Katowicach wręczył Joachim Brudziński, szef MSWiA.

Medale otrzymali za odwagę i sprawność w ratowaniu życia innym. O bohaterstwie Denisa pisaliśmy już wcześniej - zadzwonił na numer alarmowy 112, kiedy zobaczył, że jego mama jest nieprzytomna. Kobieta od 20 lat choruje na cukrzycę.

- Cały czas jestem pod wrażeniem, jak precyzyjny i opanowany był Denis podczas rozmowy ze mną - chwaliła chłopca Aleksandra Michta, operator w Centrum Powiadamiania Ratunkowego, która odebrała jego telefon.

- Powiedział, jak się nazywa, jak ma na imię mama, że kontakt jest z nią utrudniony i że choruje na cukrzycę. Zdarza się, że takie informacje trudno wydobyć od dorosłego, który nawet nie potrafi powiedzieć, gdzie się znajduje. A on jakby miał to wyuczone na pamięć.

Całość artykułu o Denisie znaleźć można TUTAJ.

Akcja "Młody Bohater" to zainaugurowana w połowie 2016 r. inicjatywa Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, służąca nagradzaniu i promowaniu godnych naśladowania postaw wśród dzieci i młodzieży.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama