Posłuchaj ks. Blachnickiego w katowickiej archikatedrze

Niezwykła wystawa o naszym śląskim kandydacie na ołtarze trafiła do Katowic.

Obejrzeć ją będą mogli uczestnicy ogólnopolskiego zjazdu Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, który w sobotę 30 września odbędzie się w Katowicach (program spotkania znaleźć można na ostatniej stronie artykułu).

Katowice. To tu swoje nawrócenie przeżył charyzmatyczny ks. Franciszek Blachnicki. To tu założył też dzieło propagujące całkowitą wstrzemięźliwość od alkoholu i modlitwę za osoby uzależnione. W tym roku mija 60 lat od jego powstania i 30 lat od śmierci ks. Blachnickiego.

Wystawę "Wychowawca wolnych ludzi" poświęconą naszemu śląskiemu kandydatowi na ołtarze w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach oglądać można do wtorku 3 października.

Na wystawie ks. Franciszka można nie tylko zobaczyć, ale i usłyszeć. Zawiera ona wiele archiwalnych zdjęć oraz nagrań. Chętni mogą zmierzyć się również z quizem poświęconym ks. Blachnickiemu i założonej przez niego oazie.

Odwiedzający katedrę mogą zabrać do domu kopie dwóch pism. Pierwszy wydruk to apel ks. Blachnickiego skierowany "do Wszystkich Przyjaciół Kopiej Górki"  z prośbą o nadsyłanie mu paczek z węglem.

"Decyzją lokalnych władz administracyjnych, z przyczyn nie wyjaśnionych, odmówiono nam przydziału opału /koksu/. Jest pełna zima, Kopia Górka jest zasypana dość grubą warstwą śniegu, nie wiadomo skąd teraz zdobyć opał do centralnego ogrzewania. Gdyby nasi Przyjaciele wysłali nam w paczkach po kilogramie lub dwa kilogramy koksu lub węgla, problem byłby dla nas rozwiązany (...) Czekamy więc na taki oryginalny, bo czarny opłatek, mający jednak tę samą wymowę miłości i jedności" - pisał z Krościenka 18 grudnia 1977 r. ks. Blachnicki.

« 1 2 3 »
oceń artykuł Pobieranie..