GN 24/2018 Archiwum

Obraz z mocą

Wizerunek Miłosiernego Jezusa leżał na śmietniku. Przygarnął go miejscowy proboszcz. W Roku Miłosierdzia zaniósł go do wszystkich dzielnic parafii.

Codziennie do drzwi probostwa parafii św. Pawła w Rudzie Śląskiej-Nowym Bytomiu puka ok. 50 biednych i bezdomnych. Przychodzą tu po śniadanie. Kilku z nich bierze też udział w cotygodniowej Koronce do Miłosierdzia Bożego. – Ta modlitwa to pomysł Jezusa Miłosiernego i ojca świętego Franciszka – mówi ks. Jan Janiczek, proboszcz.

Wspólnym cotygodniowym modlitwom towarzyszy niesiony obraz Jezusa Miłosiernego. – To było 15 lat temu. Co dopiero zacząłem być proboszczem – opowiada ks. Janiczek. – Nagle, na śmietniku, zauważyłem wizerunek Miłosiernego Jezusa. Nowiuteńki! Po zamieszczonej na odwrocie dedykacji przypuszczam, że nie spodobał się on młodej parze i postanowiła się go pozbyć – tłumaczy. – Od tamtego czasu wizerunek ten wisi w moim pokoju. Pewnego razu, patrząc na Chrystusa, pomyślałem sobie: "Panie Jezu, co Ty mi chcesz przez to powiedzieć, skoro ja przychodząc do tej parafii znalazłem Ciebie w takim miejscu?". Po 15 latach przyszła odpowiedź. Dedykację zasłoniliśmy i co piątek zabieramy go na modlitwę – dodaje

« 1 2 3 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama