Historia toczy się tam od roku

Edukacyjna placówka katowickiego IPN świętuje pierwszą rocznicę.

"Przystanek Historia" im. Henryka Sławika znaleźć można przy ul. św. Jana 10 w Katowicach.

Z okazji pierwszej rocznicy działalności edukacyjnej placówki IPN przekaże zainteresowanym instytucjom 8 numerów periodyku "CzasyPismo".

Prośbę o wysłanie kompletu lub wybranych numerów "CzasyPisma" instytucje mogą zgłaszać na adres: czasypismo@ipn.gov.pl. Ilość egzemplarzy ograniczona. W zgłoszeniu należy odnotować, które egzemplarze Państwa interesują.

W "Przystanku" odbyło się już kilkadziesiąt spotkań, w tym m.in. konferencje naukowe, promocje publikacji, spotkania cykliczne: "Czwartek z historią", kursy, pokazy filmów.

Zaprezentowano w nim też 9 wystaw. Placówkę w ramach otwartych spotkań odwiedziło ok. 2,5 tys. osób. W tym miejscu także 1,3 tys. uczniów wzięło udział w zajęciach edukacyjnych.

Półrocznik "CzasyPismo" to jedyny na naszym rynku wydawniczym popularnonaukowy periodyk historyczny poświęcony dziejom Górnego Śląska. Jego wydawcą jest Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach, a redaktorami pisma są pracownicy naukowi tej placówki.

Tematem artykułów jest przeszłość Górnego Śląska (i bliskiego sąsiedztwa) w XX w., szczególnie historia społeczno-polityczna.

Mowa w nim nie tylko o systemach totalitarnych, lecz także o kulturze i sporcie, literaturze i prasie, życiu religijnym i gospodarce, zachowaniach politycznych i postawach narodowościowych.

Więcej o "Przystanku Historia" przeczytać można TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..