ŚDM: Co nas czeka od 20 do 25 lipca?

Katowice, Żory, Tychy, Rybnik, Jastrzębie Zdrój, Wodzisław, Chorzów to siedem rejonów archidiecezji katowickiej, w których w najbliższym czasie zrobi się naprawdę gorąco. Ewangelizacja w centrach miast, warsztaty, konferencje, świadectwa, dzieła miłosierdzia, koncerty… Będzie się działo!

Światowe Dni Młodzieży zbliżają się wielkimi krokami. Zanim młodzi z całego świata odwiedzą Kraków, zamierzają poznać Polskę i jej mieszkańców. Od 20 do 25 lipca w archidiecezji katowickiej będziemy gościli kilkanaście tysięcy pielgrzymów z całego świata.

Z tej okazji śląskie miasta przygotowały wiele atrakcji – nie tylko dla przyjezdnych, ale także dla ich mieszkańców. Na czas przygotowań do ŚDM diecezja katowicka została podzielona na siedem rejonów.

ŚDM: Co nas czeka od 20 do 25 lipca?   Do archidiecezji przyjedzie kilkanaście tysięcy młodych Stanisław Dacy To właśnie w nich zaplanowano wydarzenia, dzięki którym przybili goście będą mogli poznać naszą kulturę i nas samych.

Najciekawsze wydarzenia archidiecezji katowickiej podczas Dni w Diecezji:

Rejon Katowice
Do Katowic na czas Dni w Diecezji przyjeżdża ok. 1600 członków wspólnoty św. Jana, którzy codziennie od 20 do 22 lipca będą spotykali się na wspólnej modlitwie oraz konferencjach w centrum Katowic. W czwartek i w piątek pielgrzymi wyjdą na ulicę, żeby ewangelizować.

Młodzi ludzie będą głosić Chrystusa na katowickim rynku, na Placu Kościuszki oraz w Strefie Kultury. W sobotnie przedpołudnie wszystkie grupy zagraniczne udadzą się do katedry Chrystusa Króla w centrum Katowic, żeby poznać bliżej miejsce, które odwiedził również św. Jan Paweł II podczas jednej ze swoich pielgrzymek do Polski.

Narodowości: Kongregacja św. Jana, Francja, Filipiny, Niemcy, Włochy, Kanada, Irlandia, Tajwan, USA, Nowa Zelandia, Holandia, Szwajcaria, Australia, Litwa.

Rejon Żory
Do Żor przyjeżdża międzynarodowa wspólnota Youth Arise International, która w przeciwieństwie do pozostałych zorganizowanych grup zagranicznych, ma swój własny program ewangelizacyjny realizowany w postaci festiwalu odbywającego się przez cały okres Dni w Diecezji. Wśród licznych warsztatów i konferencji będzie można usłyszeć, m.in. francuskiego duchownego i pisarza – o. Daniela Ange, czy konsultanta Papieskiej Rady ds. Świeckich, Rodziny i Krzewienia Nowej Ewangelizacji – Salvatore Martineza.

22 lipca, pod koniec dnia o 19.30 młodzi z całego świata wyjdą na rynek w centrum miasta, żeby spotkać się z przewodniczącą Międzynarodowych Służb Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym na OSCh – Michelle Moran oraz Przewodniczącym Katolickiego Bractwa – Gilberto Barbosą. Spotkanie zakończy się koncertem Cenacolo Band oraz Abramo Band. W przeddzień wyjazdu pielgrzymów do Krakowa, czyli 24 lipca po całym dni konferencji i warsztatów, młodzież wyjdzie na ulice Żor z Panem Jezusem.

Narodowości: Wspólnota Youth Arise International – cały świat

Rejon Rybnik
Już w czwartek 21 lipca cały rejon Rybnik spotka się na Eucharystii w bazylice św. Antoniego, po której wszyscy udadzą się na Campus, gdzie zagrają Zespół Przygoda, 6 na 6, Maleo i Carrantouhill. W niedzielę 24 lipca od 15.00 do 21.00 na rynku i Placu Jana Pawła II trwać będzie piknik rodzinny, podczas którego będzie można usłyszeć kolejne gwiazdy muzyki chrześcijańskiej.

Na rybnickim rynku wystąpią Gabriela Gąsior, New Life Music oraz Sound’n’Grace. Spotkanie zakończy fireshow Bractwa Ognia Spaleni. W tym samym czasie na Placu Jana Pawła II wystąpią Chwila Nieuwagi, Remedium i Zespół Przygoda.

Narodowości: Francja, Niemcy, Włochy, Dominikana, Węgry, Trynidad i Tobago, Argentyna, USA, Filipiny, Tajlandia, Salwador, Meksyk, Belgia, Saint Lucia, Korea, Ukraina, Uganda, Zambia, Słowacja, Brazylia.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..