Nowy numer 49/2023 Archiwum

ŚDM: Co nas czeka od 20 do 25 lipca?

Katowice, Żory, Tychy, Rybnik, Jastrzębie Zdrój, Wodzisław, Chorzów to siedem rejonów archidiecezji katowickiej, w których w najbliższym czasie zrobi się naprawdę gorąco. Ewangelizacja w centrach miast, warsztaty, konferencje, świadectwa, dzieła miłosierdzia, koncerty… Będzie się działo!

Rejon Tychy
W Tychach od 20 do 22 lipca pielgrzymi będą przemieszczać się pomiędzy dekanatami, gdzie odwiedzą m.in.: Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych, Śląski Ogród Botaniczny w Mikołowie, czy Zagroda Żubrów w Pszczynie. Planowane są również koncerty i to nie tylko polskich wokalistów – zespół Claret Gospel z Wybrzeża Kości Słoniowej zagra 21 lipca na rynku w Mikołowie i 22 lipca w kościele Matki Bożej Szkaplerznej w Imielinie.

ŚDM: Co nas czeka od 20 do 25 lipca?   Dni w Diecezji potrwają od 20 do 25 lipca, po nich do Mysłowic na Festiwal Młodych przyjedzie 4,5 tys. pielgrzymów świata Tomasz Augustynowicz Największe wydarzenie w tym rejonie zaplanowane jest na niedzielę 24 lipca na Stadionie Miejskim w Tychach, gdzie wystąpi God’s Property. Oprócz tego będzie można posłuchać koncertu Mietka Szcześniaka oraz świadectwa rapera Arkadio.

Narodowości: Francja, Korea, Chorwacja, Niemcy, Czechy, Antyle Holenderskie, Brazylia, Kamerun, Grenada, Kolumbia, Argentyna, Chorwacja, Ukraina, Peru, Hiszpania, Kanada, Meksyk, Rosja, Włochy, Pakistan, Chiny, Norwegia.

Rejon Jastrzębie
W Jastrzębiu na przywitanie gości z zagranicy będzie czekał zespół Tabu, który zagra w Parku Zdrojowym 20 lipca. Dzień później pielgrzymi wraz z mieszkańcami Jastrzębia spotkają się przy fontannie Świętego Franciszka, żeby wysłuchać koncertu „Muzyka wszystkich narodów”.

22 lipca w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Leśnej będzie sprawowana Eucharystia pod przewodnictwem bpa Marka Szkudło, po której wystąpi zespół grający muzykę gospel God’s Property. W Jastrzębiu zaplanowano także Marsz dla Życia i Rodziny, który przejdzie przez miasto w niedzielę 24 lipca od parafii Miłosierdzia Bożego do Hali Widowiskowo-Sportowej i zakończy się widowiskiem muzycznym pt. św. Franciszek.

Narodowości: Niemcy, Rumunia, Polinezja Francuska, Francja, Włochy, Kolumbia, Ekwador.

Rejon Wodzisław Śląski
W czwartek, 21 lipca w amfiteatrze Rodzinnego Parku Rozrywki w Wodzisławiu Śląskim odbędzie się koncert ewangelizacyjno-ekumeniczny dla całego rejonu. Na dzień następny w godzinach porannych zaplanowano mecz Polska kontra Reszta Świata w Rogowie. 24 lipca goście z zagranicy będą mogli uczestniczyć w pieszej pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Turzy Śląskie oraz pieszej pielgrzymce na Kalwarię Pszowską.

Narodowości: Włochy, Portugalia, Niemcy.

Rejon Chorzów
W rejonie chorzowskim wydarzenia będą odbywały się przede wszystkim w pięciu miastach – Piekarach Śląskich, Chorzowie, Siemianowicach, Świętochłowicach oraz w Rudzie Śląskiej. W Chorzowie przez dwa dni będzie prowadzone uwielbienie i modlitwa ze śpiewem i tańcem na rynku. 21 lipca w Ośrodku Sportu i Rekreacji Skałka w Świętochłowicach wystąpi zespół Maleo.

W piątek 22 lipca o 18.30 w Parku Tradycji w Siemianowicach wystąpi „Albo i nie”. W niedzielny wieczór, 24 lipca na rynku w Rudzie Śląskiej zaśpiewa Deus Meus wraz z Mietkiem Szcześniakiem. Dzień wcześniej, pielgrzymi odwiedzą Szyb Mikołaj w Rudzie Śląskiej. Niewątpliwie największym wydarzeniem w rejonie chorzowskim będzie sobotnia pielgrzymka grup zagranicznych ze wszystkich rejonów do Matki Boskiej Piekarskiej.

Narodowości: Kongregacja św. Jana, Włochy, Anglia, Trynidad i Tobago, Francja, Belgia, USA, Burkina Faso, Ekwador, Brazylia, Antyle, Uganda, Kolumbia, Wenezuela, Szkocja, Niemcy, Filipiny, Hong Kong.

Spotkanie na Górze Karmel
Największym wydarzeniem w całej Archidiecezji Katowickiej będzie sobotnie spotkanie wszystkich grup pielgrzymów, wolontariuszy, rodzin przyjmujących pielgrzymów oraz wszystkich pozostałych na Górze Karmel, czyli na lotnisku – Muchowiec, gdzie odbędzie się Eucharystia, a od 20.00 koncert, którego gwiazdą wieczoru będzie Steven Curtis Chapman uznany jako jeden z najlepszych piosenkarzy muzyki chrześcijańskiej. Na scenie pojawi się również Colony House oraz polski zespół gospel – TGD. W spotkaniu może wziąć udział kilkadziesiąt tysięcy ludzi.

Cały program na mlodzidlamlodych.pl. O najciekawszych wydarzeniach ŚDM piszemy także w najnowszym "Gościu Katowickim" - nr 29/17 lipca.

25 lipca młodzi wyjadą do Krakowa. Ich miejsce zajmie 4,5 tys. pielgrzymów, którzy równolegle do wydarzeń z Krakowa Festiwal Młodych świętować będą w Mysłowicach.

W wydarzeniach uczestniczyć mogą także Ślązacy. Więcej tutaj oraz tutaj. O szczegółach będziemy jeszcze pisać.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy