Nowy numer 33/2018 Archiwum

Preindustriada w ostatnią niedzielę maja

Na czym polega czyszczenie zboża w wialni? Jak odlewa się kule ołowiane? Co powstaje w piekaroku? Na te wszystkie pytania będzie można szukać odpowiedzi na Preindustriadzie.

A ta zaplanowana jest na ostatnią niedzielę maja (29 maja). Główne wydarzenia odbędą się w Górnośląskim Parku Etnograficznym.

Do obchodów włączyły się także inne miasta, m.in. Piekary Śląskie, Mikołów czy Ruda Śląska. Co ważne, impreza co roku zwiększa swój zasięg. Początkowo była jedynie zapowiedzią Industriady, czyli Święta Szlaku Zabytków Techniki.

Sporą atrakcją może być prezentacja lokomobili, czyli walca parowego, który pomagał napędzać niektóre sprzęty gospodarskie. Pierwsze wydarzenia Preindustriady rozpoczną się o 10.00 w Piekarach Śląskich, gdzie można zwiedzić jedyny w Polsce zakład sztuki kościelnej oraz stary młyn.

Informacje odnośnie programu Preindustriady są dostępnie na stronie województwa śląskiego oraz chorzowskiego Skansenu.

Posłuchaj także materiału dźwiękowego zapowiadającego wydarzenie:

Czytaj także:

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama