Nowy numer 28/2018 Archiwum

Biskup z Tanzanii gościem Gościa i Radia eM

To bp Michael George Mabuga Msonganzila z Musomy.

Do Polski przyjechał razem z ks. Edwardem Gorczatym, kapłanem archidiecezji katowickiej od 1973 r. posługującym na misjach w Afryce. Najpierw pracował w Zambii, a od 1975 r. posługuje w Tanzanii. Biskup Michael George Mabuga jest jego zwierzchnikiem.

Naszą diecezję odwiedza z okazji pielgrzymki mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śl. Biskup był gościem specjalnym w czasie godziny młodzieżowej na piekarskim wzgórzu. Biskup Mabuga uczestniczył także we Mszy św. 23 maja, podczas której 8 naszych diakonów przyjmowało święcenia kapłańskie.

We wtorek razem z ks. Gorczatym oraz ks. Grzegorzem Witą, delegatem biskupim ds. misji, odwiedził redakcję "Gościa Niedzielnego" oraz Radia eM w Katowicach.

Bp Mabuga biskupem jest od 2008 r. To jego pierwsza wizyta w naszym kraju. Do Afryki wraca 15 czerwca.

Przeczytaj również reportaż z misji w Tanzanii: Afrykańska międzynarodówka

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama