Nowy numer 39/2023 Archiwum

Pielgrzymkowe klimaty

Okiem kamery pokazujemy, jak wygląda fragment zwykłego dnia w życiu pielgrzyma.

- Skręcenia, naciągnięcia mięśni, ukąszenia, uszkodzenia ścięgien - Piotr Kuczera wymieniał jednym tchem najczęstsze zdrowotne bolączki pielgrzymów. Jest jednym z wielu ludzi zaangażowanych w pielgrzymkową diakonię medyczną.

Razem z nim w jednej z kilku medycznych ekip pomagali Zosia Widziołek, Hania Świerczyna i Grzegorz Wołczyk. Pomagali zresztą bardzo skutecznie, bo opatrzeni ludzie dalej szli w pielgrzymkowy szlak ze swoimi grupami.

Był także pan doktor Józef Leśniak, który w pielgrzymkach bierze udział od 1982 r. i doskonale wie, jakie są największe dolegliwości na tak wyczerpującej trasie.

Poniżej prezentujemy pielgrzymkowe klimaty uchwycone kamerą podczas postoju w Miotku.

Schnące sutanny
Gość Katowicki

Konferencja i postój w Miotku
Gość Katowicki

Odpoczynek i konferencja
Gość Katowicki

Przed dalszą drogą
Gość Katowicki

Zasłużony odpoczynek
Gość Katowicki

Pielgrzymkowe klimaty
Gość Katowicki

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Quantcast