Reklama

Rodziny świętowały w katedrze

Przeczytaj homilię abp. Wiktora Skworca wygłoszoną w dniu małżeńskich jubileuszy.

Dziś inaugurujemy – po raz VII – radosne świętowanie rodziny. Liturgicznie rozpoczynamy Metropolitalne Święto Rodziny, wpisane w Rok Rodziny. Oba ta wydarzenie dokonują się pod tym samy hasłem – "Rodzina Miłością Wielka".

Wielkie miłością są rodziny świętujące małżeńskie jubileusze, które dziś zebrały się katowickiej katedrze; wiele jubileuszowych małżeństw łączy się z nami duchowo dzięki transmisji naszego Radia eM. Więc raz jeszcze serdecznie witam wszystkich świętujących fakt zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego i przekazuję wam pozdrowienie i dar Jezusa Zmartwychwstałego – Pokój wam! Jubileusz – czym jest – czasem łaski od Pana...; ma swoje starotestamentowe korzenie, z tym, że w czasach Nowego Testamentu całe życie ochrzczonego pozostaje pod znakiem Chrystusa – Odkupiciela. Nie tylko pod znakiem; również w darze Jego sakramentalnej obecności i bliskości.

Przed laty zaprosiliście Jezusa Chrystusa w sakramencie małżeństwa do towarzyszenia wam w waszym związku; dziś czas miniony (prawda, że szybko minął) zyskał kształt jubileuszu – szczególnego czasu łaski, która wydaje się być "Bożą premią" za wierność i wytrwałość w realizowaniu w małżeńskiej i rodzinnej wspólnocie powołania do świętości.

Jako pasterz Kościoła katowickiego wyrażam wam podziękowanie za to, że idziecie razem drogą zbawienia i mimo wiele przeszkód i trudności, o których przy okazji radosnego święta mówić nie będziemy, idziecie parami do nieba i prowadzicie światłem Ewangelii wasze dzieci; może już wnuki.

« 1 2 3 »
oceń artykuł Pobieranie..