W śląskim NFZ łamano prawo

- Zastałam oddział w sytuacji paraliżu decyzyjnego - mówi Barbara Bulanowska, p.o. dyrektora śląskiego oddziału NFZ.

Pani dyrektor przyznała, że decyzje personalne związane m.in. z odwołaniem kluczowych dyrektorów, sprawiły, że zarządzanie tym odziałem jest dla niej bardzo trudne. Odniosła się do decyzji, jaką podjęła w pierwszym dniu pracy, dotyczącej przywrócenia na stanowisko Doroty Suchy, wicedyrektor ds. finansowych. - Uważam, że decyzja o odwołaniu była błędna i szkodliwą dla pracy oddziału - stwierdziła Barbara Bulanowska.

B. Bulanowska skrytykowała odwołanego dyrektora Grzegorza Nowaka za postawę pewnej nielojalności. - Musimy mieć świadomość, że na takich stanowiskach trzeba się umieć pogodzić z pewnymi decyzjami przełożonych - powiedziała. - Jeśli już dochodzi się swoich praw, to należy robić to w sposób nie wprowadzający elementu ryzyka w instytucji, którą się zarządzało.

Nowa pani dyrektor zdradziła, że w śląskim NFZ łamano prawo, a dokładniej artykuł 107a ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych dot. otwartych i konkurencyjnych naborów na wolne stanowiska pracy w Funduszu. W trybie niezgodnym z obowiązującym prawem zatrudniono przynajmniej kilka osób. - Takie postępowanie nie będzie miało miejsca w przyszłości - stwierdziła B. Bulanowska.

- Dopóki tu jestem, będę traktowała śląski odział jako własne miejsce pracy, a nie czasowy pobyt - obiecała p.o. dyrektora śląskiego oddziału NFZ. - Jestem niezależna, odważna i nie boję się trudnych decyzji - w taki sposób określiła siebie.

B. Bulanowska zdecydowała, że w sprawach bardzo pilnych podejmie decyzje natychmiast. Inne sprawy zidentyfikuje i przedłoży je swojemu następcy. - By miał szansę podjąć decyzje we własnym sumieniu i zgodnie z własnym rozeznaniem - stwierdziła.

Priorytetową kwestią dla B. Bulanowskiej jest przygotowanie oddziału do aneksowania umów z NFZ. - W samym oddziale są rozłamy i brakuje zaufania - zdradziła. - Zrobię wszystko, by zespół zaczął ze sobą dobrze współpracować, by nie ucierpiały interesy i dobro pacjentów.

W przyszłym tygodniu dyrektor Bulanowska zamierza spotkać się z najważniejszymi osobami w województwie - wojewodą śląskim, marszałkiem i przewodniczącym rady. Również w przyszłym tygodniu jest szansa na poznanie nowych faktów czy decyzji dotyczących kontraktu dla szpitala EuroMedic.

Barbara Bulanowska pełni obowiązki dyrektora Śląskiego Oddziału NFZ od 10 lutego br. Na stanowisku pozostanie do czasu wyłonienia nowego szefa śląskiego oddziału.

B. Bulanowska od 2009 roku kieruje Małopolskim Oddziałem Wojewódzkim NFZ.

Nasze informacje dotyczące sytuacji w śląskim NFZ:

Wicedyrektor śląskiego NFZ znów w pracy

Niewygodny dyrektor do zwolnienia

Nadzieja umiera ostatnia

Szpitalny paradoks

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..