Nowy numer 48/2023 Archiwum

"Nie" dla gender w przedszkolach

Rybnickie PiS wydało oświadczenie przeciw "dalszemu wprowadzaniu »nauki« gender w rybnickiej oświacie".

Chodzi o próbę wprowadzenia elementów skrajnie lewicowej, feministycznej ideologii gender do 15 oddziałów rybnickich przedszkoli, realizujących projekt współfinansowany przez Unię Europejską. Sprawa wyszła na jaw dzięki trzem parom rodziców dzieci z Przedszkola nr 13 w Rybniku-Chwałowicach. Zauważyli, że personel placówki w czasie zajęć z ich dziećmi „obala stereotypy na temat płci”. Mieli odwagę zaprotestować. Cały Rybnik w tej sprawie aż huczał, pomimo że część mediów przedstawiła konflikt wyłącznie z punktu widzenia dyrekcji przedszkola i miejskich urzędników. A ci we własnym interesie próbowali się wybielić i przedstawić rodziców jako oszołomów.

Teraz w sprawie głos zabrał Komitet Miejski PiS: „Urząd Miasta Rybnika wprowadził w rybnickich przedszkolach projekt »Szczęśliwa piętnastka«, zawierający w swoim programie elementy gender. W trakcie realizacji projektu doszło do próby zastępowania społecznej harmonii »postępową« dysharmonią, rozsadzającą od wewnątrz tradycyjną rodzinę złożoną z kobiety i mężczyzny” – czytamy w oświadczeniu, podpisanym przez przewodniczącego Komitetu Miejskiego PiS w Rybniku Tadeusza Gruszkę.

„W związku z  tym, Prawo i Sprawiedliwość w Rybniku opowiada się za tradycyjnym modelem społecznym, wyznaczonym przez prawo naturalne wywodzące się z  chrześcijańskiej nauki Kościoła i potwierdzonym w Konstytucji RP. Dobitnie podkreślamy, że nasz sprzeciw wobec gender nie jest sprzeciwem wobec równości i równouprawnieniu kobiet i mężczyzn. Wierzymy, że Polacy w sprawie przyszłości własnej rodziny potrafią obronić się przed eksperymentem ideologicznym, jakim jest gender. Zdecydowanie sprzeciwiamy się dalszemu wprowadzaniu »nauki« gender w rybnickiej oświacie, a przesłaniem dla władz miasta, odpowiedzialnym za szkolnictwo, niech będą słowa kanclerza Jana Zamoyskiego: »Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie«” – czytamy w stanowisku.

Przeczytaj też:

Gender w przedszkolu - ciąg dalszy

Rodzice przerywają milczenie

Film, w którym norweski komik demaskuje gender (genialne zakończenie!) - zobacz tutaj.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy