Nowy numer 2/2021 Archiwum

Przywrócić pracy należne miejsce

Słowo metropolity katowickiego w związku z zapowiedziami Międzyzwiązkowego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego.

Arcybiskup Wiktor Skworc skierował do wszystkich diecezjan specjalne "Słowo w związku z zapowiedzią strajku generalnego na Śląsku” Będzie ono odczytane w parafiach archidiecezji w najbliższą niedzielę 24 marca br.

Metropolita katowicki zwraca w nim uwagę na gotowość do poświęceń w imię budowania lepszej przyszłości, na jaką od lat zgadzają się mieszkańcy Śląska. Apeluje również do przedstawicieli obu stron podejmujących rozmowy o powstrzymanie strajku. - Proszę strony konfliktu o podjęcie na nowo negocjacji, które pozwoliłyby uniknąć zapowiedzianego strajku generalnego, z jego możliwą eskalacją zagrażającą pokojowi społecznemu - napisał abp Skworc. Jednocześnie wskazuje na jeden z najbardziej niepokojących objawów kryzysu - spadek wzajemnego zaufania. - Nie ma cudownych recept na radykalne i natychmiastowe zlikwidowanie kryzysu oraz jego skutków, gdyż procesy gospodarczo-społeczne mają swoją logikę i dynamikę. W naszym kraju potrzebna jest dzisiaj koalicja na rzecz przywrócenia godności człowiekowi pracy, a samej pracy należnego jej miejsca w kalendarzu ludzkiej aktywności - zauważa metropolita.

Przeczytaj także: Strajk już za cztery dni

Poniżej zamieszczamy pełny tekst dokumentu:

Szanowni Mieszkańcy Śląska, Drodzy Diecezjanie!

Dnia 19 marca br. w uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, minęła 12. rocznica ogłoszenia ważnego dokumentu społecznego – listu „Kościół na Śląsku wobec bezrobocia”.

« 1 2 3 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama