Nowy numer 33/2018 Archiwum

Arcybiskup poświęci pojazdy

Błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów z całego regionu - już w niedzielę w Tychach.

Już po raz dwudziesty w niedzielę 29 lipca br., w parafii św. Krzysztofa w Tychach odbędzie się doroczna uroczystość, w czasie której arcybiskup katowicki błogosławi kierowców z całego regionu i ich pojazdy. W tym roku błogosławieństwa udzieli metropolita katowicki abp Wiktor Skworc.

Błogosławieństwo zostanie udzielone po sumie odpustowej, która rozpocznie się o godz. 11.30. Abp Skworc poświęci też płaskorzeźbę św. Krzysztofa oraz tablicę pamiątkową.

W tym roku przypada również 15 rocznica zatwierdzenia przez Stolicę Apostolską św. Krzysztofa na patrona miasta Tychy.

We wszystkich kościołach archidiecezji katowickiej w najbliższą niedzielę zostanie odczytany „Apel Metropolity Katowickiego o bezpieczeństwo na drogach”. Abp Skworc przypomina w nim, że na wszystkich użytkownikach dróg spoczywa obowiązek zachowywania przepisów ruchu drogowego. Ich łamanie jest tym większym złem moralnym, im większe zagrożenie stwarza dla człowieka. Podkreśla też, że wszyscy użytkownicy dróg mają obowiązek zachowania abstynencji od alkoholu oraz zwraca uwagę, że winy moralnej, zwanej „grzechem cudzym” dopuszczają się także osoby trzecie, które tolerują, a nawet niekiedy aprobują sytuację prowadzenia pojazdu przez kierowcę po spożyciu alkoholu.

Organizatorzy tyskich uroczystości przypominają, że wszyscy, którzy wraz ze swymi pojazdami zamierzają wziąć w nich udział, powinni mieć na podszybiu samochodu białą kartkę. Pojazdy należy ustawiać na wyznaczonych przez policję i straż miejską parkingach i ulicach. Na parking kościelny nie będzie wjazdu.

 

Ks. Wojciech Wyciślik, proboszcz parafii św. Krzysztofa w Tychach

 

« 1 2 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama