Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Serwis internetowy Gościa Katowickiego

Katowicki

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • GALERIE
  • KATOWICKA 1925
  • Rok Jubileuszowy
    • Sto na sto
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O DIECEZJI
    • Biskupi
    • Historia
    • Parafie

Najnowsze Wydania

  • GN 27/2025
    GN 27/2025 Dokument:(9330207,Ideologie systemowe )
  • GN 26/2025
    GN 26/2025 Dokument:(9321844,Drużyna Augustyna )
  • Mały Gość 7/2025
    Mały Gość 7/2025 Dokument:(9301210,Verso l'alto – zawsze w górę! Im wyżej dotrzemy, tym więcej zobaczymy.)
  • Historia Kościoła (10) 04/2025
    Historia Kościoła (10) 04/2025 Dokument:(9291754,Bóg historii nieoczywistych. Edytorial nowego wydania „Historii Kościoła”)
  • Gość Extra 2/2025 (12)
    Gość Extra 2/2025 (12) Dokument:(9271942,Oczy Serca)
katowice.gosc.pl → W archidiecezji → Abp Skworc w Lourdes: Nie sam krzyż, ale miłość Boga jest źródłem zbawienia

Abp Skworc w Lourdes: Nie sam krzyż, ale miłość Boga jest źródłem zbawienia przejdź do galerii

W święto Podwyższenia Krzyża Świętego metropolita katowicki przewodniczył Mszy św. w podziemnej bazylice Piusa X w Lourdes. Trwa IV Archidiecezjalna Pielgrzymka Chorych i Niepełnosprawnych do francuskiego sanktuarium.

 
Msza św. w bazylice Piusa X w Lourdes pod przewodnictwem metropolity katowickiego. Roman Koszowski / Foto Gość

W homilii podkreślił słowa, które Jezus skierował do Nikodema (J 3,16). Stanowią one syntezę Bożego objawienia, a zarazem najkrótszą katechezę o tajemnicy zbawienia. - Nikodem szuka odpowiedzi na jedno z najważniejszych pytań egzystencjalnych: W jaki sposób człowiek może być uratowany od śmierci i zbawiony? - zauważył abp Skworc. Podkreślił, że te same pytania pozostają wciąż aktualne i poruszają zgromadzonych w Lourdes pielgrzymów z całego świata.

Taka sama i wciąż aktualna pozostaje także odpowiedź Jezusa. - Przedziwny sposób naszego zbawienia wybrał Bóg. Jednak nie sam krzyż sam w sobie jest źródłem zbawienia, ale miłość Boga do każdego z nas wyrażona Chrystusową śmiercią na krzyżu. Miłość ta, chociaż jest w pełni bezinteresowna, domaga się naszej odpowiedzi - powiedział.

Czytaj więcej:

Pielgrzymka do Lourdes

DODANE 14.09.2022

Pielgrzymka do Lourdes

Specjalny serwis informacyjny i fotograficzny "Gościa Katowickiego" 

Metropolita zaznaczył, że najważniejszą treścią Dobrej Nowiny jest pragnienie Boga, któremu zależy na zbawieniu wszystkich ludzi. - On pragnie, aby każdy z nas, ufający Bożym planom, niezależnie od życiowych kontekstów, przeciwności, a nawet znoszonych cierpień, nie zaginął, ale cieszył się wiecznym przebywaniem z Bogiem.

Dodał, że treść Ewangelii uobecnia się w czasie każdej Eucharystii, która jest pamiątka męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. - Wchodźmy więc z wiarą w tajemnice naszego zbawienia, w misterium Boga - Miłości miłosiernej! - zachęcił wiernych obecnych w sanktuarium i łączących się dzięki transmisji internetowej.

W IV archidiecezjalnej pielgrzymce do Lourdes bierze udział 220 uczestników, którym towarzyszy 50-osobowy zespół złożony z lekarzy, pielęgniarek, wolontariuszy i duchownych. Oprócz abp. Skworca jest wraz z nimi także bp pomocniczy Marek Szkudło.

« ‹ 1 › »
Pielgrzymka do Lourdes cz. 11

Foto Gość DODANE 14.09.2022 AKTUALIZACJA 14.09.2022

Pielgrzymka do Lourdes cz. 11

Przedostatni dzień pobytu pielgrzymów w Lourdes rozpoczęła międzynarodowa Msza Święta, której przewodniczył arcybiskup Wiktor Skworc.  

ks. Tomasz Wojtal ks. Tomasz Wojtal

|

GOSC.PL

publikacja 14.09.2022 10:36

FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • ABP WIKTOR SKWORC
  • ARCHIDIECEZJA KATOWICKA
  • IV ARCHIDIECEZJALNA PIELGRZYMKA DO LOURDES
  • LOURDES 2022
  • PIELGRZYMKA CHORYCH
  • PIELGRZYMKA CHORYCH, NIEPEŁNOSPRAWNYCH I STARSZYCH

Polecane w subskrypcji

  • Z kosmosu do kieszeni. Jak kosmiczne technologie zmieniły nasz świat
    • nauka
    • Karol Białkowski
    Z kosmosu do kieszeni. Jak kosmiczne technologie zmieniły nasz świat
  • Wyrok Trybunału Konstytucyjnego o godzinach religii: co dalej z katechetami i lekcjami w szkołach?
    • wywiad
    • Karol Białkowski
    Wyrok Trybunału Konstytucyjnego o godzinach religii: co dalej z katechetami i lekcjami w szkołach?
  • Flotylla Pińska - zapomniana strażniczka Wschodu
    • Historia
    • Karol Białkowski
    Flotylla Pińska - zapomniana strażniczka Wschodu
  • Akcja Rodzina Rodzinie okazała się strzałem w dziesiątkę
    • Kościół
    • Marcin Jakimowicz
    Akcja Rodzina Rodzinie okazała się strzałem w dziesiątkę
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X