W dniach 20-21 listopada w auli Wydziału Teologicznego UŚ w Katowicach odbędzie się konferencja pt. "Evangelium vitae - jesień, czyli jak współcześnie radzić sobie z chorobą i cierpieniem?".
W czasie konferencji wystąpią prelegenci z Niderlandów, Słowacji oraz Polski, specjaliści w tematyce bioetyki, etyki lekarskiej, opieki duchowej i duszpasterskiej nad osobami chorymi. Głównym gościem będzie kardynał W.J. Eijk z Niderlandów, z wykształcenia lekarz, zajmujący się zagadnieniami bioetycznymi. Obecność kardynała nawiązuje do faktu, że Apostolstwo Chorych 100 lat temu powstało właśnie w Niderlandach. Kardynał często przybywa do Polski. Jest u nas znany m.in. z książki "Bóg żyje w Holandii".
Poza dwoma referatami kardynała w ramach konferencji przewidziane jest wieczorne spotkanie – otwarte dla wszystkich (20.11. o godz. 19 w auli Wydziału Teologicznego) pt. "Jak żyć po chrześcijańsku w zsekularyzowanym świecie?".
Wstęp na konferencję jest wolny. Uczestnicy otrzymają certyfikaty oraz słodki posiłek w ramach przerw kawowych.
Zapisy w sekretariacie Apostolstwa Chorych: telefonicznie: 32 251 21 52 (poniedziałek-piątek: 8.00-16.00) lub mailowo: sekretariat@apchor.pl. Sekretariat udziela również szczegółowych informacji na temat konferencji.
Szczegółowy plan wystąpień dostępny również TUTAJ.