Nowy numer 20/2024 Archiwum

Region. 6. edycja akcji #sadziMY już w piątek

Milion młodych drzewek rozdadzą leśnicy. Z okazji stulecia istnienia Lasów Państwowych mieszkańcy woj. śląskiego będą mogli bezpłatnie otrzymać sadzonki rodzimych gatunków drzew, aby zasadzić je na gruntach prywatnych.

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych (RDLP) w Katowicach przeprowadzi akcję #sadziMY w piątek w godzinach 9.00-15.00 przed siedzibą biura RDLP przy ul. św. Huberta 43/45 w Katowicach. Sadzonki będą rozdawane również w siedzibach wszystkich nadleśnictw RDLP w Katowicach.

"Praca, a często i życie leśników, są nieodzownie związane z drzewami. To my inicjujemy naturalne odnowienia nowego pokolenia lasu, sadzimy, pielęgnujemy i dbamy o drzewa (...) To ważne, aby przy okazji edukować, że tylko te gatunki nie zaburzają bezpieczeństwa ekosystemów" - podkreślił w informacji prasowej Witold Koss, dyrektor generalny Lasów Państwowych.

Akcja #sadziMY odbywa się w 429 nadleśnictwach w całej Polsce. Wszystkie razem przygotują milion sadzonek różnych gatunków drzew i krzewów. Dokładne lokalizacje można sprawdzić na stronach internetowych nadleśnictw i regionalnych dyrekcji Lasów Państwowych.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy