Nowy numer 20/2024 Archiwum

Spotkania przy stołach

Kapłani i diakoni z całego kraju przybyli do Piekar Śląskich, aby rozegrać 32. Mistrzostwa Polski Księży w Tenisie Stołowym. Nie brakowało intensywnych sportowych emocji. Do do walki o najwyższe miejsce na podium przystąpiło prawie 50 uczestników.

Impreza rozpoczęła się 2 kwietnia. Pierwszym punktem programu, jeszcze przed rozpoczęciem rozgrywek, była Msza św. w piekarskiej bazylice. Przewodniczył jej abp Adrian Galbas. Metropolita zwrócił się do księży biorących udział w turnieju, życząc im sukcesów - Cieszę się, że księża mają swoje pasje. Dobrze mieć swój sposób na spędzanie wolnego czasu i regenerację psychiczną. Osiągnięcia w sporcie są kwestią talentu, szczęścia, ale także systematycznego wysiłku, ćwiczeń i treningów. Niech to wszystko zaowocuje w nadchodzących zawodach - mówił. Po Eucharystii księża udali się na kolację i nocleg do nowo otwartego Domu Rekolekcyjnego "Nazaret”, który znajduje się nieopodal bazyliki.

3 kwietnia o godz. 10 w hali piekarskiego MOSiR nastąpiło oficjalne otwarcie zawodów. Uczestniczyli w nim ks. Mirosław Godziek, proboszcz i kustosz piekarskiej bazyliki oraz Łukasz Tomczyk, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Do rywalizacji przystąpili księża diecezjalni i zakonni oraz diakoni, którzy w tym roku przyjmą święcenia kapłańskie.

W ramach mistrzostw odbywały się dwa turnieje - drużynowy i indywidualny. Drużynę stanowili zawodnicy pochodzący z jednej diecezji lub metropolii oraz zakonnicy tych samych zgromadzeń. W turnieju indywidualnym gra toczyła w kategoriach: Open, Debiutant oraz w 4 kategoriach wiekowych. Wszystkie mecze zostały rozegrane zgodnie z zasadami Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

Czwartek 4 kwietnia był ostatnim dniem mistrzostw. Po rozgrywkach rozdano nagrody.

Poniżej wyniki zawodów z podziałem na poszczególne kategorie.

Open
1. Łukasz Lewandowski
2. Paweł Jakimcio
3. Piotr Zwoliński

Debiutant (księża biorący udział w mistrzostwach po raz pierwszy lub drugi)
1. Marek Ogrodowicz
2. Sławomir Trzaska
3. Eliasz Bednarczyk

25-34 lata
1. Ireneusz Gierczycki
2. Mateusz Grzonka
3. Piotr Gwóźdź

35-44 lata
1. Tomasz Flis
2. Robert Borzyszkowski
3. Tomasz Szumowski

45-54 lata
1. Łukasz Lewandowski
2. Piotr Zwoliński
3. Paweł Jakimcio

55-64 lata
1. Stanisław Kryszczuk
2. Ryszard Gilas
3. Antoni Wasil

Powyżej 65 lat
1. Antoni Pazdziorko
2. Ireneusz Oliwkowski
3. Stanisław Krzysik

Turniej drużynowy
1. Diecezja sandomierska
2. Diecezja lubelska
3. Diecezja gnieźnieńska

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy